top of page

"єРобота" для аграріїв: як отримати гранти?

Для розвитку та підтримки аграріїв під час війни уряд запровадив дві програми грантового фінансування аграрної сфери України.

Гранти по першій програмі видаються для створення та розвитку садівництва, ягідництва, виноградарства. Друга програма передбачає можливість створити та розвивати тепличне господарство.

Ці програми реалізуються в межах великого проекту «єРобота» та регулюються Порядками надання грантів, затвердженими Постановою КМУ № 738 від 21 червня 2022 року.

1.Хто може отримати гранти на сад та теплицю?

ФОП та юридичні особи:

- які провадять діяльність у сфері вирощування сільськогосподарських культур на землях, на які право власності та/або користування підтверджено належними правовстановлюючими документами;

- які не перебувають і не провадять господарську діяльність на тимчасово окупованій території України, або на територіях, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій;

- які не провадять господарську діяльність на території росії;

- які не перебувають під санкціями;

- щодо яких не порушено справи про банкрутство;

- щодо яких відсутнє рішення суду про притягнення до кримінальної відповідальності за корупцію;

- які не мають заборгованості перед бюджетом.

Кінцевими бенефіціарними власниками та керівниками ЮО мають бути виключно громадяни України.

2.Які особливості необхідно врахувати перед подачею заявки на грант?

Що стосується гранту для висадки та облаштування нового саду, ягіднику, винограднику, то:

1. Гранти надаються для саду площею від 1 до 25 га.

2.Перелік культур, орієнтовна кількість працюючих, площі посадок та перелік областей для їх здійснення встановлені в Додатку 1 до Порядку надання грантів для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства.

3.Розмір гранту становить від 140 тис. до 400 тис. грн за гектар, але не більше 70 % вартості проекту висадки насаджень.

4.Строк реалізації проекту висадки насаджень не повинен перевищувати 12 місяців з часу отримання бюджетних коштів.

Що стосується гранту для створення або розвитку тепличного господарства, то:

1.Гранти надаються для теплиці площею не менше 1,6 гектара та не більше 2,4 гектара;

2.Мінімальна кількість створених нових робочих місць - 40.

3.Отримувач може отримати грант виключно для будівництва однієї модульної теплиці.

4.Розмір гранту для першої 1000 заявок становить до 7 млн грн, але не більше 70 % вартості проекту.

Для всіх наступних заявок до 5 млн. гривень, але не більше 50 відсотків вартості проекту.

5. Строк будівництва модульної теплиці не повинен перевищувати 12 місяців з часу отримання бюджетних коштів.

Звертаю увагу, що зазначені програми можна реалізувати виключно, якщо земля знаходиться у вашій власності або в оренді не менше ніж 7 років!

3. Як подати заявку на грант?

1. Зареєструйтеся на порталі Дія та заповніть онлайн-заявку.

2. До заявки щодо отримання гранту на сад обов'язково подається проект плану посадки саду. Зокрема, він повинен містити пояснювальну записку, генеральний план, кошторисну документацію, паспорт робочого проекту.

До заявки щодо отримання гранту на теплицю додається проект будівництва модульної теплиці, який складається з пояснювальної записки, архітектурних рішень, конструкцій металевих та залізобетонних, системи поливу, електросистеми та кошторисної документації.

3.Підпишіть електронним підписом та відправте.

Рішення приймається Мінагрополітики протягом десяти робочих днів після надходження від уповноваженого банку поданих та перевірених заяв.

4. Чи виникають зобов'язання перед державою у разі отримання гранту?

Так. Якщо Ви отримаєте грант, то Ви зобов'язані:

- створити робочі місця. Для теплиці – мін. 40, для саду – відповідно до Додатку 1 до Порядку надання грантів для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства;

- здійснювати вашу діяльність протягом встановленого строку. Для саду - не менше 5 років після закінчення проекту висадки насаджень, для теплиці - не менше 3 років після завершення будівництва;

- сплачувати податки в бюджет, зокрема, за працевлаштування робітників.

5. Чи потрібно повертати кошти державі?

Якщо Ви не виконали обов’язкові вимоги, то так. В цьому випадку Ви повинні повернути різницю між фактично використаними бюджетними коштами й фактично сплаченими податками та зборами.

При порушенні вимог проекту висадки насаджень, Ви повинні повернути різницю між 50 відсотками фактично використаного гранту та фактично сплаченими податками та зборами.

Висновок

Ще зарано казати про результати запровадження грантів через "єРобота", проте сподіваємося, що зазначені програми сприятимуть розвитку аграрного бізнесу для збільшення експортного потенціалу України та наповнення внутрішнього ринку.56 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

コメント


bottom of page