top of page

Розблокування податкових накладних фермерських господарств

Система моніторингу та блокувань податкових накладних під час війни стала більш агресивною до бізнесу, порівняно з минулими роками та, зокрема, торкнулася фермерських господарств.

  11 січня 2023 року набули чинності зміни до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, внесені постановою Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2022 р. №1428.

    Наразі блокування податкових накладнихздійснюється, якщо:

- платник ПДВ відповідає критеріям ризиковості платника податків (додаток 1 до Порядку, затвердженого постановою КМУ від 11.12.2019 № 1165)

- операція постачання відповідає критеріям ризиковості здійснення операції (додаток 3 до Порядку, затвердженого постановою КМУ від 11.12.2019 № 1165).

      Якщо Ви отримали квитанцію про блокування податкової накладної (далі – "ПН"), то не намагайтеся зареєструвати її повторно. Саме в цій квитанції буде зазначена підстава зупинення реєстрації ПН, тому платнику необхідно розблокувати ПН шляхом подання пояснення разом із копіями документів, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку. Зробити це потрібно протягом 365 днів від дати виникнення зобов’язань, зазначених у заблокованій ПН.

  Для подання пояснень і копій документів призначено електронну форму «Повідомлення». У повідомленні зазначаються дата подання і номер (довільний). Поле «Інформація» має обмежений обсяг і недостатньо для повного опису суті господарської діяльності, тому формулювання в ньому може бути таким: «Пояснення викладено в окремому документі на ___ аркушах, що додається».

  Документами, необхідними для розгляду питання виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, можуть бути:

-договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

-договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

-первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки, накладні;

-розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

-документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством;

-інші документи, що підтверджують невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

    Що стосується ФГ, то суб’єкт господарювання може подати наступні документи:

1. Пояснення (відомості про земельні угіддя та паї;трудові ресурси (штатний розпис);придбання/оренда сільськогосподарської техніки (відповідність даних зазначених у повідомленні за формою 20-ОПП «Відомості про об'єкти оподаткування» до інформації з податкової та фінансової звітності); придбання насіння, добрив, палильного; інформація щодо обробки землі, посіву, підживлення, збирання та комбайнування врожаю; місця для сушіння, зберігання збіжжя; інформація щодо реалізації сільськогосподарської продукції за період; придбання сільськогосподарського збіжжя для подальшої реалізації; основні постачальники та покупці; які роботи проводяться в господарстві і яким чином (власні сили, орендовані засоби, сезонні працівники тощо).

2. Документи на транспортні засоби (договір купівлі-продажу/оренди/найму транспортного засобу; платіжні документи (які підтверджують придбання/оренду/найм транспортного засобу),свідоцтво реєстрації транспортного засобу;документи на право власності транспортних засобівтощо).

3. Статистичні та інші звіти, що стосуються безпосередньої діяльності сільськогосподарського товаровиробника (копію звіту №4-сг (річна ) «Звіт про посівні площі сільськогосподарських культур», копію звіту №29-сг «Звіт про площі та валові збори врожаю сільськогосподарських культур», копію звіту № 21-заг (місячна). «Звіт про реалізацію продукції сільського господарства» тощо).

4. Документи, що стосуються безпосередньої діяльності сільськогосподарського товаровиробника (надання сільськогосподарських послуг (копія договору, витрати основних виробничих ресурсів на кожному етапі робіт і окремо по кожній сільськогосподарській культурі та дата початку робіт, технологічна карта): оранка, дискування, внесення м/д, загрузка/доставка/культивація/посів/внесення засобів захисту рослин/ внесення КАС/збирання врожаю (витрати палива (ціна, обсяг, вартість)) тощо; добрива-насіння, постачання сільськогосподарських культур (копія договору, акт надання послуги, рахунок, видаткова накладна) тощо);

    Зазначимо, що цей перелік документів не є вичерпним. Тобто платники ПДВ формують пакет документів залежно від своєї ситуації і можуть доповнювати його необхідними документами.

    Податківці приділяють пильну увагу поясненню, тому дуже важливо скласти його правильно, з чим Вам можуть допомогти фахівці ЗФУ.

     Ми неодноразово допомагали нашим клієнтам розблокувати податкові накладні, тому допоможемо і  Вам!

      Не забувайте, що професійна правова допомога допоможе запобігти ризикам для сторін, захистити їх від неправомірних дій та позбавити від неприємних ситуацій.

      Щодо отримання консультацій та послуг можна звернутись до нашого адміністратора https://www.facebook.com/profile.php?id=100000061951018 написавши в особисті повідомлення, або зателефонувати за номером +380674056955

Все буде Україна!

Також долучайтеся до нас у соціальних мережах:

Наш сайт  https://www.zemfond.net

65 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Comentarios


bottom of page