top of page

Звільнення з військової служби на підставах наявності інвалідності військовослужбовця

Оновлено: 12 годин тому

Військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації в особливий період, а також ті, хто проходить службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, звільняються з військової служби на таких підставах:


Під час дії воєнного стану:

  1. За віком — у разі досягнення граничного віку перебування на військовій службі.

  2. За станом здоров’я:


    • на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку або про непридатність до військової служби з переоглядом через 6–12 місяців;

    • за наявності інвалідності (якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу).


11 квітня 2024 року Верховна Рада України прийняла закон №10449, яким остаточно врегульовано питання звільнення військовослужбовців за наявності інвалідності.

Відповідно до цього закону, військовослужбовці, які мають інвалідність І, ІІ або ІІІ групи, мають право на звільнення з військової служби в запас. При цьому не має значення, коли отримана інвалідність — до воєнного стану чи під час проходження служби.


Це право мають як військовослужбовці, які проходять службу за контрактом, так і ті, хто мобілізовані.


Згідно з підпунктом “б” пункту 2 частини 4 статті 26 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу», військовослужбовці, які проходять службу за призовом під час мобілізації або за призовом із числа резервістів в особливий період, під час дії воєнного стану звільняються, зокрема, на підставі наявності інвалідності (за умови, що вони не висловили бажання продовжувати військову службу).


Особа з інвалідністю — це людина зі стійким порушенням функцій організму, що в поєднанні з впливом зовнішнього середовища може призводити до обмеження життєдіяльності. У зв’язку з цим держава зобов’язана створити умови для реалізації її прав на рівні з іншими громадянами та забезпечити належний соціальний захист.


Звільнення з військової служби здійснюється:

  • У запас — якщо військовослужбовці не досягли граничного віку перебування в запасі та визнані придатними до військової служби за станом здоров’я або під час воєнного стану визнані непридатними з переоглядом через 6–12 місяців.

  • У відставку — якщо військовослужбовці досягли граничного віку перебування в запасі або визнані військово-лікарською комісією непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку.


Особи, звільнені з військової служби, зобов’язані у п’ятиденний строк прибути до відповідних районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.


Військовозобов’язані Служби безпеки України — до Центрального управління або регіональних органів СБУ.


Військовозобов’язані Служби зовнішньої розвідки України — до відповідного підрозділу СЗРУ для взяття на військовий облік.


Для отримання індивідуальної консультації звертайтесь за телефоном: +38 (067) 405 69 55 або пишіть на електронну пошту: zemfondgroup@gmail.com.


Завжди раді вам допомогти ваш Земельний Фонд України!


Comments


bottom of page