Звільнення військовослужбовця з військової служби на підставі наявності одного з батьків (батька) з числа осіб з інвалідністю І або ІІ групи
- anna.ros688
- 3 часа назад
- 4 мин. чтения
Звільнення військовослужбовця з військової служби на підставі наявності одного з батьків (батька) з числа осіб з інвалідністю І або ІІ групи.
Звільнення військовослужбовців з військової служби регламентовано статтею 26 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» (Закон № 2232-XII).
Пунктом 3 частини дванадцятої статті 26 Закону визначено, що військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, звільняються з військової служби під час воєнного стану на підставах: через сімейні обставини або інших поважних причин під час дії воєнного стану, у зв'язку з необхідністю здійснювати постійний догляд за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка), який є особою з інвалідністю I чи II групи, за умови відсутності інших членів сім'ї першого чи другого ступеня споріднення такої особи або якщо інші члени сім'ї першого чи другого ступеня споріднення самі потребують постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я.
Закон України «Про військовий обов'язок та військову службу», а саме ст. 26, передбачає можливість звільнення з військової служби у зв’язку з наявністю батьків (матері або батька) з інвалідністю лише І чи ІІ групи інвалідності, власних батьків чи батьків дружини (чоловіка).
Якщо у матері/батька наявна ІІІ група інвалідності, підстава для такого звільнення не передбачена законом.
Важливою умовою звільнення є відсутність інших членів сім’ї першого чи другого ступеня споріднення такої особи.
Хто зобов’язаний утримувати осіб з інвалідністю
Згідно з Сімейним кодексом України утримувати осіб з інвалідністю зобов’язані повнолітні діти, другий із подружжя (дружина або чоловік), працездатні батьки особи з інвалідністю – члени сім'ї першого ступеня спорідненості.
Членами сім'ї першого ступеня споріднення вважаються:
батьки,
чоловік або дружина,
діти, у тому числі усиновлені.
Інші члени сім'ї фіз. особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення (п.п. 14.1.263 п. 14.1 ст. 14 розд. І ПКУ).
Членами сім'ї другого ступеня споріднення вважаються:
рідні брати та сестри,
баба та дід з боку матері і з боку батька
онуки.
Хто вважається НЕпрацездатним
Згідно з чинним законодавством (ст. 1 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»), непрацездатними громадянами вважаються:
Особи пенсійного віку, зокрема на пільгових умовах, та особи, які мають право дострокової пенсії.
Особи з інвалідністю (будь-якої групи).
Діти з інвалідністю.
Особи, які мають право на пенсію у зв’язку із втратою годувальника.
Жінки, які перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами (тривалістю 70 днів до пологів і 56 днів після пологів або 70 днів у разі ускладнених пологів), вважаються тимчасово непрацездатними. Тобто жінки в декреті можуть і мають утримувати родичів з інвалідністю (першого ступеня спорідненості).
Тимчасово непрацездатними також є особи, які внаслідок захворювання або травм не можуть здійснювати трудову діяльність згідно з медичним висновком. Такий стан (статус) має тимчасовий характер і триває до відновлення працездатності. “Всі інші особи, які мають здатність до праці, в силу свого стану здоров’я, фізичного, духовного розвитку мають змогу виконувати роботи, є працездатними.
Порядок складання рапорту про звільнення із ЗСУ.
Відповідно до пункту 233 Положення №1153/2008 військовослужбовці, які бажають звільнитися з військової служби, подають по команді рапорти та документи, які підтверджують підстави звільнення.
Заголовок: У верхньому правому куті документа зазначаються посада та прізвище адресата (командира частини або іншого уповноваженого особи), до якого подається рапорт.
Вказується "Рапорт на звільнення".
Основна частина:
У першому абзаці зазначається прохання про звільнення з військової служби. "Прошу звільнити мене з військової служби на підставі..."
Далі описуються підстави звільнення.
Дата і підпис: Після основного тексту рапорту зазначаються дата складання документа та підпис військовослужбовця.
У рапортах зазначаються:
підстави звільнення з військової служби;
думка військовослужбовця щодо його бажання проходити службу у військовому резерві Збройних Сил України за відповідною військово-обліковою спеціальністю;
районний (міський) територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, до якого повинна бути надіслана особова справа військовослужбовця.
Відповідно до пункту 14.10 Розділу XIV «Особливості проходження військової служби, служби в резерві та виконання військового обов`язку в запасі в особливий період» Інструкції про організацію виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затвердженої Наказом Міністра оборони України від 10.04.2009 № 170 (далі - Інструкція № 170), звільнення з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини здійснюється за наявності оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення.
Документи на звільнення військовослужбовців направляються безпосередньо до посадових осіб, які мають право їх звільнення з військової служби. Наказ по особовому складу про звільнення цих військовослужбовців повинен бути виданий і доведений до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем взяття громадянина на військовий облік та до військової частини за місцем проходження військової служби в строки, що забезпечуватимуть вчасне здавання справ і посад і розрахунок військовослужбовців, а також виконання строків звільнення, визначених Президентом України.
За наслідками розгляду рапорту військовослужбовця про його звільнення з військової служби посадові особи, які мають право на його звільнення з військової служби, зобов`язані видати наказ по особовому складу про звільнення такого військовослужбовця з військової служби чи надати обґрунтовану відмову у задоволенні рапорту.
В разі не розгляду або неналежного розгляду рапорту або в разі неправомірноїх відмови – військовослужбовець оскаржує дії/бездіяльність військової частини в судовому порядку.
📲Щодо отримання консультацій та послуг можна звернутись в особисті повідомлення, або зателефонувати за номером +380674056955 ❤️
🇺🇦Все буде Україна!
💻Також долучайтеся до нас у соціальних мережах:
🟢Наш сайт https://www.zemfond.net
🟢Telegram https://t.me/zemfondukraine
🟢YouTube https://youtube.com/@zemfondua
🟢Instagram https://instagram.com/zemelnyy_fond_ukrayinu
🟢Viber-канал https://invite.viber.com/?g2=AQBLghuOquJ541G0dqvD9O%2Bq0JYrWCQKNB3cK60xnGImxuH3HVluJ93HUursWgv8
Comentarios