top of page

Наявність брата з числа осіб з інвалідністю 2 групи і висновок (довідка МСЕК), що брат потребуєте стороннього постійного догляду є підставою для звільнення з військової служби

  • anna.ros688
  • 5 часов назад
  • 2 мин. чтения

ОБСТАВИНИ: Клієнт проходить військову службу.

Доброволець/мобілізований

Має брата 2-ї групи інвалідності. Брат не одружений. Непрацездатна особа.

ІНШІ РОДИЧІ:

мама 1971 року народження (3 група) – непрацездатна особа.

тато 1969 року народження (3 група) - непрацездатна особа.

брат 2012 року народження – малолітня особа.

 

У Законі України "Про військовий обов'язок та выйськову службу”  відсутнятака підстава для звільнення з військової служби в період дії воєнного стану як наявність брата/сестри з числа осіб з  інвалідністю.

Лише передбачена підстава звільнення з військової служби через наявністьдружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чибатьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи (Абзац шостийпідпункту "г" пункту 1 частини четвертої статті 26).

 

При цьому ч. 2 ст. 26 Закону України "Про військовий обов'язок та військовуслужбу" передбачена така підстава для звільнення з військової служби під час воєнного стану як необхідність здійснення постійного догляду за особою з інвалідністю II групи або за особою, яка за висновком медико-соціальноїекспертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’япотребує постійного догляду, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснюватитакий догляд.

Відтак, наявність брата з числа осіб з інвалідністю 2 групи і висновок (довідкаМСЕК), що брат потребуєте стороннього постійного догляду є підставою для звільнення з військової служби.

 

Хто зобов’язаний утримувати осіб з інвалідністю.

Згідно з Сімейним кодексом, утримувати осіб з інвалідністю зобов’язані повнолітнідіти, другий із подружжя (дружина або чоловік), працездатні батьки особи з інвалідністю – члени сім'ї першого ступеня спорідненості.

 

Хто вважається НЕпрацездатним.

Згідно з чинним законодавством (ст. 1 Закону України “Про загальнообов’язковедержавне пенсійне страхування”), непрацездатними громадянами вважаються:

  • Особи пенсійного віку, зокрема на пільгових умовах, та особи, які мають право дострокової пенсії.

  • Особи з інвалідністю (будь-якої групи). Діти з інвалідністю.

  • Особи, які мають право на пенсію у зв’язку із втратою годувальника.

  • Жінки, які перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами (тривалістю 70 днів до пологів і 56 днів після пологів або 70 днів у разі ускладнених пологів), вважаються тимчасово непрацездатними. Тобто жінки в декреті можуть і мають утримувати родичів з інвалідністю (першого ступеня спорідненості).

 

Тимчасово непрацездатними також є особи, які внаслідок захворювання або травм, які не можуть здійснювати трудову діяльність згідно з медичним висновком. Такий стан (статус) має тимчасовий характер і триває до відновлення працездатності.

Всі інші особи, які мають здатність до праці мають змогу виконувати роботи, є працездатними.

  

ВИСНОВОК: відсутні інші особи ближчого ступеня споріднення (дружина/батьки/інші брати, сестри), які могли б здійснювати догляд та утримувати особу з інвалідністю 2 групи.

Таким чином наявність брата з числа осіб з інвалідністю 2 групи і висновок(довідка МСЕК), що брат потребуєте стороннього постійного догляду є підставою для звільнення з військової служби.


📲Щодо отримання консультацій та послуг можна звернутись в особисті повідомлення, або зателефонувати за номером +380674056955 ❤️

🇺🇦Все буде Україна!

💻Також долучайтеся до нас у соціальних мережах:


Comentários


bottom of page