top of page

Зміни до Закону «Про оренду землі»

26 вересня 2022 року набрали чинності зміни до Закону «Про оренду землі».

Відповідні зміни внесено Законом № 2255-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення механізму протидії рейдерству».

Зокрема, частину третю статті 31 Закону «Про оренду землі», яка регулює припинення договору оренди землі, доповнено новими нормами.

Так, правочин про розірвання договору оренди (суборенди) землі сільськогосподарського призначення, орендарем (суборендарем) за яким є юридична особа приватного права (крім акціонерного товариства, повного та командитного товариства), є значним правочином та потребує попереднього прийняття загальними зборами учасників або іншим вищим органом такої юридичної особи рішення про надання згоди на його вчинення (крім випадку, якщо статутом юридичної особи прямо передбачено, що такий правочин не є значним).

У разі неприйняття загальними зборами учасників або іншим вищим органом юридичної особи рішення про надання згоди на вчинення такого значного правочину (крім випадку, якщо статутом юридичної особи прямо передбачено, що такий правочин не є значним) такий правочин є нікчемним.

Таким чином:

1) мова йде щодо правочину про розірвання договору оренди (суборенди) землі саме сільськогосподарського призначення;

2) орендарем (суборендарем) за таким значним правочином є юридична особа приватного права (винятками є акціонерне товариство, повне та командитне товариство);

3) такий правочин потребує попереднього прийняття загальними зборами учасників або іншим вищим органом такої юридичної особи рішення про надання згоди на його вчинення (за винятком передбачення статутом юридичної особи положення, що такий правочин не є значним);

4) наслідком неприйняття загальними зборами учасників або іншим вищим органом юридичної особи рішення про надання згоди на вчинення такого значного правочину (крім випадку передбачення статутом юридичної особи положення, що такий правочин не є значним) є нікчемність правочину.

Ми створені для того, щоб допомогти громадянам України розібратися із труднощами земельних відносин. Власникам землі які звертаються до нас за допомогою наші спеціалісти можуть надати більш розгорнуті консультації з питань які вас цікавлять. Незабувайте, що професійна правова допомога допоможе запобігти ризикам для сторін, захистити їх від неправомірних дій та позбавити від неприємних ситуацій. Щодо отримання консультацій та послуг можна звернутись до нашого адміністратора https://www.facebook.com/profile.php?id=100000061951018 написавши в особисті повідомлення, або зателефонувати за номером +380674056955

Все буде Україна!

• Також, долучайтесь до нас у соціальних мережах:

• Наш сайт   https://www.zemfond.net

389 просмотров0 комментариев

Comments


bottom of page