top of page

Ринкова ціна на землі в умовах воєнного стану

У зв’язку з відновленням вільного обігу земель сільськогосподарського призначення в умовах воєнного стану, який було фактично зупинено через відсутність повноцінного функціонування реєстрів, питання ринкової вартості земельних наділів постало особливо актуально.

Варто зазначити що навіть за нормальних умовжоден експерт не береться прогнозувати, яким чином поведе себе механізм ціноутворення на такий товар, адже з урахуванням внутрішніх економічних чинників в Україні робити це надзвичайно складно.

Рано чи пізно кожен власник земельної ділянки, навіть не маючи наміру продати, замислиться на тим, якою ж є реальна вартість його ділянки, адже капіталізація власного майна необхідна не лише для продажу, а і для таких не складних побутових ситуацій як кредитування, позики або ж інвестицій.

Законодавче підґрунтя для формування реальної ціни на землю в нашій державі далеке від досконалості, більше того воно фактично жодним чином не передбачає ніяких гарантій зростання вартості чи утворення певного «курсу».

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення» (№ 552-IX), який набрав чинності з 1 липня 2021 року, внесенозміни до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України, а саме: доповненопунктом 22 такого змісту: «до 1 січня 2030 року ціна продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв), не може бути меншою за їх нормативну грошову оцінку».

Враховуючи, що станом на 01.01.2023 року в Україні середня нормативно-грошова вартість 1 га земель сільськогосподарського призначення (ріллі) становить 27.5 тис. грн (менше 1 тис $), нескладнодійти висновку, що цей показник абсолютно «відірваний» навіть від теоретично можливої ринкової вартості.

Зрозуміло, що в умовах війни ціна продажу земель значно знизилась з різних причин, і найголовнішими серед них є соціально-економічна напруга та необхідність продажу ділянки у зв’язку із зміною постійного місця проживання.

Село без перебільшення знаходиться на межі виживання і навіть якщо людина в силу обставин змушена буде продати свій наділ, «стартова цінова пропозиція» буде не втішною і по суті продаж за заниженою ціною земельного паю жодним чином не покращить матеріальне становище такого продавця.

Проте, варто пам’ятати, що після нашої перемоги, «курс земель» матиме всі перспективи для зростання і ніхто не змушений за безцінь продавати власне майно, але забезпечити чесний і прозорий ринок земель, навіть в умовах війни, – однозначно першочергове завдання органів державної влади.

Є ще один не менш важливий чинник ціноутворення на земельні ділянки – це недосконалість нинішнього законодавства, якеоднозначно потребує змін та доповнень, оскількишляхом нескладних маніпуляцій, ситуацією для себе скористуються різного роду ділки, які наразі мають можливість за безцінь скуповувати людські паї.

Не забувайте, що професійна правова допомога допоможе запобігти ризикам для сторін, захистити їх від неправомірних дій та позбавити від неприємних ситуацій.

      Щодо отримання консультацій та послуг можна звернутись до нашого адміністратора https://www.facebook.com/profile.php?id=100000061951018 написавши в особисті повідомлення, або зателефонувати за номером +380674056955

Все буде Україна!

Також долучайтеся до нас у соціальних мережах:

Наш сайт  https://www.zemfond.net

172 просмотра0 комментариев

Commenti


bottom of page