top of page

Право власності іноземців/осіб без громадянства на українські землі

У відео розглянемо більш детальніше дану тему.

Як відомо, придбання земельної ділянки у власність залишається найперспективнішим активом. Однак можливості для набуття права власності на землю для громадяни України та іноземців/осіб без громадянства значно відрізняються.

Друзі, не забувайте підписуватись на наш канал, ставити лайки та коментувати відео. З нами Ви будете в курсі всіх земельних нюансів та нововведень.

Хто ж такі іноземці та особи без громадянства?

Іноземець - особа, яка не перебуває у громадянстві України і є громадянином (підданим) іншої держави або держав.

Особа без громадянства - особа, яку жодна держава відповідно до свого законодавства не вважає своїм громадянином.

Відповідно до ч.2 ст. 81 ЗКУ іноземці та особи без громадянства можуть набувати право власності:

  • на земельні ділянки несільськогосподарського призначення в межах населених пунктів;

  • на земельні ділянки несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів, на яких розташовані об'єкти нерухомого майна, що належать їм на праві приватної власності.

Такі земельні ділянки можуть бути набуті у разі:

  1. придбання за договором купівлі-продажу, ренти, дарування, міни, іншими цивільно-правовими угодами;

  2. викупу земельних ділянок, на яких розташовані об'єкти нерухомого майна, що належать їм на праві власності;

  3. прийняття спадщини.

Будь-який договір (купівлі-продажу, міни, дарування, ренти), на підставі якого іноземець набуває землю, повинен бути посвідчений нотаріусом.

Єдиною підставою, за якої іноземці та особи без громадянства можуть набувати право приватної власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення, є спадкування.

Проте, навіть в цьому випадку такі земельні ділянки підлягають відчуженню протягом року (ч. 4 ст. 81 ЗКУ).

У разі якщо відповідно до закону власник земельної ділянки зобов’язаний відчужити її протягом певного строку і земельна ділянка не була відчужена ним протягом такого строку, така ділянка підлягає конфіскації за рішенням суду (ч. 2 ст. 145 ЗКУ).

Що стосується громадян росії та білорусі, то Верховна Рада України прийняла Закон «Про основні засади примусового вилучення в Україні об’єктів права власності російської федерації та її резидентів», який визначає правові засади примусового вилучення з мотивів суспільної необхідності об’єктів права власності російської федерації як держави, яка почала повномасштабну війну проти України, та її резидентів.


Таким чином, наразі ринок земель с/г призначення закритий для іноземців та осіб без громадянства. Іноземці, окрім резидентів держави-агресора чи окупанта, інших держав, що перебувають під санкціями, зможуть придбати у власність землі с/г призначення за умови схвалення такого рішення на референдумі, дата якого ще не визначена.

Якщо Ви потребуєте захисту або у вас залишилися питання– звертайтеся!

Ми, Земельний Фонд України, зважено та впевнено продовжуємо працювати у галузі земельних відносин на благо нашої країни з дотриманням законодавчих норм та із радістю допомагаємо вам вирішувати ваші земельні питання далі. Задавайте питання у коментарях, звертайтеся за консультаціями та замовляйте послуги. Життя триває, робота також сама себе не переробить, особливо у такі часи.

Дякую за увагу! Намагався, щоб цей ефір був вам корисним! Кожному з вас бажаю успіхів у земельних справах та, звісно, якнайшвидшого миру в Україні!91 просмотр0 комментариев

Comentarios


bottom of page