top of page

Повістка 2023

У зв’язку з триваючою широкомасштабною війною проти російської федерації, Парламент схвалив закони №8419 про Укази президента про продовження строку дії воєнного стану на 90 днів і №8420 про Укази президента про продовження строку дії загальної мобілізації на 90 днів з 19 лютого 2023 року.

В рамках проведення загальної мобілізації відбувається призов військовозобов’язаних до Збройних Сил України на військову службу.

Відповідно до п.3 статті 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» громадяни України під час мобілізації зобов’язані з’являтися за викликом до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки для уточнення їх облікових даних та визначення їх призначення на особливий період.

З 1 січня 2023 року військовозобов'язаним громадянам почали видавати повістки у РТЦК та СП  - «військомати» нового зразка. Оновлений документ затвердив Кабінет міністрів своєю постановою від 30 грудня 2022 року (№1487).

Повістку може отримати будь-який чоловік віком від 18 до 60 років.

Законодавством на сьогодні не визначено порядку, де можна чи не можна вручати повістку. Фактично її можуть вручити особисто в руки в будь-якому місці: на вулиці, блокпосту,робочому місці, за місцем проживання.

 

Вручати повістку може:

представник органу місцевого самоврядування,

керівник підприємства, установи, організації, де працює військовозобов’язаний,

управителі багатоквартирних будинків.

безпосередньо посадові особи територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Для того, щоб вручити повістку, спочатку треба встановити особу, якій вона вручається. У воєнний час потрібно завжди носити з собою документи і надавати для перевірки уповноваженій особі. Такими уповноваженими особами є представники Національної поліції України.

Якщо вам вручають повістку (порожній бланк) і одразу при вас її починають заповнювати — це вже порушення. Тому що є певний порядок вручення повістки. Вона вручається конкретній особі, а не так, що вас десь на вулиці зупинили і сказали «Давай свої персональні дані!».

 

Повістка має бути вручена особисто.

Якщо людина відмовляється від отримання повістки, складається акт про відмову від отримання повістки із підписами уповноважених осіб та свідків та вручається військовозобов’язаному під підпис.

 

Види повісток:

• Повістка для уточнення даних

Ці повістки вручають для уточнення та оновлення інформації про склад сім’ї, стан здоров’я військовозобов’язаних, місце роботи тощо.

• Повістка для проходження військово-лікарської комісії

Ця повістка за підписом начальника РТЦК та СПзобов'язує пройти медичне обстеження. До повістки додається картка дослідження та медичного огляду військовозобов'язаного.

• Повістка-призов на строкову службу

Ця повістка передбачає призов на строкову військову службу.

На даний час такі повістки не видають, адже наразі призов на строкову військову службу до ЗСУ та інших військових формувань НЕ проводиться.

• Мобілізаційне розпорядження

Ця повістка вручається військовозобов’язаному після проходження медкомісії, якщо його визнано придатним до проходження військової служби.

 

Повістка має бути правильно заповнена і підписана начальником територіального центру комплектування.

У будь-якій повістці мають бути вказані:

• прізвище, ім’я та по батькові,

• рік народження

• адреса проживання військовозобов’язаного,

• вид повістки,

• дата, час та адреса куди необхідно з’явитися;

• уточнення щодо необхідних документів;

• назва органу, печатка, підпис, прізвище, ім’я та по батькові керівника ТЦК та СП.

 

Неявка на виклик до територіального центру комплектування та соціальної підтримки караєтьсяадміністративним штрафом або кримінальною відповідальністю.

В разі неприбуття за викликом по першому або другому виду повістки до територіального центру комплектування та соціальної підтримки особі загрожує адміністративний штраф у розмірі: за перше порушення від 100 до 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (1700-3400 грн), а в разі повторного порушення протягом року від 200 до 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (3400 – 8500 грн) .

За ігнорування повісток третього або четвертого виду – кримінальна відповідальність від обмеження волі до 3 років до позбавлення волі від 3 до 5 років .

Щодо отримання консультацій та послуг можна звернутись до нашого адміністратора https://www.facebook.com/profile.php?id=100000061951018 написавши в особисті повідомлення, або зателефонувати за номером +380674056955

Все буде Україна

Також, долучайтесь до нас у соціальних мережах:


187 просмотров0 комментариев

Comentarios


bottom of page