top of page

Порядок передачі земельної ділянки в суборенду

Детальніше розглянемо дану тему у відео.

Питання передачі земельних ділянок в суборенду не втрачає своєї актуальності, оскільки доволі часто є причиюною судових розглядів.


Це може бути обумовлено як порушенням сторонами норм чинного законодавства, так і положень договору оренди землі.


Тому важливо звернути увагу на основні моменти, які мають бути передбачені при передачі земельних ділянок в суборенду.


Друзі, не забувайте підписуватись на наш канал, ставити лайки та коментувати відео. З нами Ви будете в курсі всіх земельних нюансів та нововведень.


Суборенда землі — це передача земельної ділянки її користувачем (орендарем) іншій особі в користування на певний строк та на умовах, погоджених з орендодавцем.


Такі відносини оформляються відповідним договором.

Відповідно до статті 8 Закону України «Про оренду землі» орендована земельна ділянка або її частина може передаватися орендарем у суборенду без зміни цільового призначення, якщо це передбачено договором оренди або за письмовою згодою орендодавця.

Таким чином, якщо у договорі оренди земельної ділянки не передбачено право орендаря здавати ділянку в суборенду, то право на таку передачу орендар набуває лише після отримання письмової згоди орендодавця.


Якщо протягом одного місяця орендодавець не надішле письмового повідомлення щодо своєї згоди чи заперечення, орендована ділянка або її частина може бути передана в суборенду.


Особливу увагу потрібно звернути на наступні умови:

  1. орендована земельна ділянка або її частина може передаватися орендарем у суборенду без зміни цільового призначення, якщо це передбачено договором оренди або за письмовою згодою орендодавця;

  2. умови договору суборенди земельної ділянки повинні обмежуватися умовами договору оренди земельної ділянки і не суперечити йому;

  3. строк суборенди не може перевищувати строку, визначеного договором оренди землі;

  4. у разі припинення договору оренди чинність договору суборенди земельної ділянки також припиняється;

  5. договір суборенди земельної ділянки підлягає державній реєстрації. За домовленістю сторін договір суборенди може посвідчуватися нотаріально;

  6. передача в суборенду земельних ділянок, на яких розташовані цілісні майнові комплекси підприємств, установ і організацій державної або комунальної власності, а також заснованих на майні, що належить Автономній Республіці Крим, та їх структурних підрозділів, забороняється.


Важливо пам’ятати, що розмір плати за суборенду земельної ділянки не може бути більшим за розмір орендної плати, передбаченої основним договором оренди земельної ділянки.


Державна реєстрація договорів суборенди земельної ділянки проводиться у порядку, визначеному для державної реєстрації договорів оренди землі.

Договір суборенди землі може бути розірваний за згодою сторін. Якщо ж орендар відмовляється від розірвання договору, єдиним способом його дострокового припинення є звернення до суду.

Також, для суборенди земельних ділянок сільськогосподарського призначення законодавством встановлено особливі умови.

Так, орендарі земельних ділянок сільськогосподарського призначення на період дії договору оренди можуть обмінюватися належними їм правами користування земельними ділянками шляхом укладання між ними договорів суборенди відповідних ділянок, якщо це передбачено договором оренди або за письмовою згодою орендодавця.


Таким чином, інститут суборенди земельних ділянок є нормальним робочим механізмом землекористування. Водночас, залежно від форми власності на земельні ділянки, умов договорів оренди, об'єктів, що передаються в суборенду, процедури, з якими можуть зустрітися майбутні сторони договору суборенди, та умови, які можна зазначити в таких договорах, будуть відрізнятися в кожному конкретному випадку.


Не забувайте, що професійна правова допомога допоможе запобігти ризикам для сторін, захистити ваші права та позбавити від неприємних ситуацій.


Задавайте питання у коментарях, звертайтеся за консультаціями та замовляйте послуги.


Дякую за увагу! Намагався, щоб цей ефір був вам корисним! Кожному з вас бажаю успіхів у земельних справах та, звісно, якнайшвидшого миру


Слава Україні!1 171 просмотр1 комментарий

Недавние посты

Смотреть все

1 Comment


Добрий день!

Якщо в договорі оренди земельної ділянки (цільове призначення - для будівництва та обслуговування будівель торгівлі, комунальна власність) не передбачено право суборенди для Орендаря , чиможлива передача даної земельної ділянки в суборенду?

Дякую, за відповідь!

Like
bottom of page