top of page

Поновлення договорів оренди землі під час дії воєнного стану

Юрист - Анна Гладун

Земельний фонд України


Із запровадженням в Україні воєнного стану більшість сфер правового регулювання зазнали суттєвих змін та обмежень. Не стала винятком і сфера земельних відносин, зокрема, оренди землі.


Такі зміни законодавець прийняв щодо спеціального регулювання земельних відносин. Йдеться, зокрема, про Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану» № 2145-IX від 24.03. 2022 р. (далі – Закон № 2145)


Порядок укладення, розірвання та продовженні дії договору оренди землі визначається Законом України «Про оренду землі». Після введення в Україні воєнного стану були внесені зміни до земельного законодавства та 07 квітня набув чинності Закон України № 2145-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану» (далі – Закон № 2145-ІХ).

Зокрема, у статті 31 Закону України «Про оренду землі», договір оренди землі, серед іншого, припиняється у разі закінчення строку, на який його було укладено.

Після закінчення строку, на який було укладено договір оренди землі, орендар, який належно виконував обов’язки за умовами договору, має переважне право перед іншими особами на укладення договору оренди землі на новий строк.

Згідно внесених змін в земельне законодавство на час воєнного стану Закон  № 2145-ІХ вводить норму про автоматичне поновлення договорів щодо с/г земель, строк користування яких закінчився після введення воєнного стану (24 лютого 2022 року). Такі договори автоматично поновлюються на один рік без волевиявлення їх сторін про поновлення і без внесення відомостей про поновлення договору до Державного реєстру речових прав.

Автоматичне поновлення договорів поширюється на землі сільськогосподарського призначення:

  • державної, комунальної власності, невитребуваних, нерозподілених ділянок та ділянок колективної власності, які були передані в оренду органами місцевого самоврядування;

  • приватної власності.

Автоматичність поновлення договорів не передбачає жодних дій сторін та органів влади для забезпечення їх поновлення. Також автоматичне поновлення договору оренди не залежить від волі сторін, тобто навіть якщо Ви не бажаєте продовжувати договір з цим орендарем, то під час дії воєнного стану він продовжується на рік без Вашої згоди.

Таким чином, договори щодо використання земель, дія яких за такими договорами мала бути припинена після 24 лютого 2022 року, не втрачають свою чинність і продовжують діяти ще протягом одного року.


Вся наша робота спрямована на довгострокову ефективність. Ми прагнемо, щоб жоден Клієнт не відчув того, що разом з ним компанія обслуговує ще сотню Клієнтів. Це наш пріоритет.

Познайомившись з нами, можна більше не шукати юристів за рекомендаціями або в інтернеті. Ми якісно вирішимо будь-які суміжні юридичні питання.

Ми створені для того, щоб допомогти громадянам України розібратися із труднощами земельних відносин. Власникам землі які звертаються до нас за допомогою наші спеціалісти можуть надати більш розгорнуті консультації з питань які вас цікавлять. Незабувайте, що професійна правова допомога допоможе запобігти ризикам для сторін, захистити їх від неправомірних дій та позбавити від неприємних ситуацій. Щодо отримання консультацій та послуг можна звернутись до нашого адміністратора https://www.facebook.com/profile.php?id=100000061951018 написавши в особисті повідомлення, або зателефонувати за номером +380674056955

Все буде Україна!

• Також, долучайтесь до нас у соціальних мережах:

• Наш сайт   https://www.zemfond.net

757 просмотров0 комментариев

Comments


bottom of page