top of page

Договір оренди землі-2022: особливості укладання та внесення змін.

Юрист - Анна Гладун

Дуже часто до нас звертаються власники земельних ділянок, фермерських господарств, агропідприємств з питанням щодо договору оренди землі: як його укласти, як вносити зміни до такого документа, як захистити свої права та створити договір максимально комфортним для сторін.

Тому актуальну інформацію на сьогодні я вам підготувала.

Договір оренди землі – це договір, за яким орендодавець зобов’язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов’язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства (ст. 13 Закону України «Про оренду землі»). Укладення договору оренди земельної ділянки здійснюється: – із земель приватної власності – за згодою орендодавця та особи, яка має право орендувати таку земельну ділянку; – із земель державної або комунальної власності – на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування – орендодавця, або за результатами аукціону; – на підставі цивільно-правового договору або в порядку спадкування. Форми договору оренди землі: 1. Договір оренди землі укладається у письмовій формі, за бажанням однієї зі сторін він може бути посвідчений нотаріально. 2. Типова форма договору оренди землі затверджена Постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2004 № 220. Істотні умови договору оренди землі: – об’єкт оренди (кадастровий номер, місце розташування та розмір земельної ділянки); – дата укладення та строк дії договору оренди; – орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, способу та умов розрахунків, строків, порядку її внесення і перегляду, відповідальності за її несплату, а також інші умови, встановлені за домовленістю сторін. Якщо договір не містить хоча б одну із зазначених істотних умов, в майбутньому він може бути визнаний неукладеним в судовому порядку. Земельна ділянка за договором оренди землі вважається переданою орендодавцем орендареві з моменту державної реєстрації права оренди в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Строк дії договору оренди земельної ділянки: 1. Строк дії договору оренди земельної ділянки не може перевищувати 50 років. 2. Строк оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства, особистого селянського господарства не може бути меншим, ніж 7 років. Орендна плата: – Сторони договору можуть дійти згоди про встановлення будь-якого розміру орендної плати, але не менше 3 % визначеної відповідно до законодавства вартості земельної ділянки, земельної частки (паю). – Орендна плата справляється у грошовій формі або за домовленістю сторін у натуральній формі. – Орендна плата за земельні ділянки, що перебувають у державній і комунальній власності, здійснюються виключно у грошовій формі.

Зміна умов договору оренди землі: 1. Зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін у письмовій формі шляхом укладення додаткової угоди. 2. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку. Зміни до договору оренди набирають чинності з моменту їх державної реєстрації у Державному реєстрі прав на нерухоме майно, а якщо договір змінюється у судовому порядку, то з дня набрання рішення суду про зміну договору законної сили, якщо в цьому рішенні не встановлено іншого строку, з подальшою державною реєстрацією.

Якщо ви не знаєте:

1. Як має виглядати договір оренди?

2. Яким можуть бути строк оренди та вартість землі?

3. За яких умов можна змінити договір чи розірвати його?

4. Як зареєструвати договір оренди земельної ділянки?

5. Чи передбачено спрощену процедуру реєстрації права оренди для сільськогосподарських підприємств, які орендують земельні ділянки у громадян?

6. Що робити коли на твою земельну ділянку зареєстровано право власності чи оренди за іншою особою?

7. Як зареєструвати договір оренди?

8. Хто може здати землю в оренду?

Ми доступно пояснимо юридично важкі питання. Ви завжди будете розуміти, що і в яку чергу потрібно робити, ми завжди з вами на звязку.

Також не забувайте, якщо у вас вже є договір оренди завжди буде корисним його аналіз.

Вся наша робота спрямована на довгострокову ефективність. Ми прагнемо, щоб жоден Клієнт не відчув того, що разом з ним компанія обслуговує ще сотню Клієнтів. Це наш пріоритет.

Познайомившись з нами, можна більше не шукати юристів за рекомендаціями або в інтернеті. Ми якісно вирішимо будь-які суміжні юридичні питання.

Ми створені для того, щоб допомогти громадянам України розібратися із труднощами земельних відносин. Власникам землі які звертаються до нас за допомогою наші спеціалісти можуть надати більш розгорнуті консультації з питань які вас цікавлять. Незабувайте, що професійна правова допомога допоможе запобігти ризикам для сторін, захистити їх від неправомірних дій та позбавити від неприємних ситуацій. Щодо отримання консультацій та послуг можна звернутись до нашого адміністратора https://www.facebook.com/profile.php?id=100000061951018 написавши в особисті повідомлення, або зателефонувати за номером +380674056955

Все буде Україна!

Також, долучайтесь до нас у соціальних мережах:

Наш сайт https://www.zemfond.net

1 778 просмотров0 комментариев
bottom of page