top of page

Орендар не використовує земельну ділянку: чи можна розірвати договір оренди?

На практиці трапляються випадки, коли орендодавець та орендар уклали договір оренди землі, але орендар не обробляє землю з різних причин. У зв'язку з таким "простоєм" земельної ділянки  орендодавець хочу повернути земельну ділянку та достроково розірвати договір, тому виникає закономірне питання: чи є невикористання землі підставою для розірвання договору?

     Дострокове розірвання договору оренди передбачає три можливих варіанта дій:

    - за взаємною згодою сторін;

    - в односторонньому порядку, якщо це прямо передбачено договором.

   - на вимогу однієї із сторін за рішенням суду;

     Що стосується розірвання договору за рішенням суду, то договір оренди землі може бути достроково розірваний за рішенням суду в разі невиконання сторонами обов’язків, передбачених статтями 24 і 25 Закону України "Про оренду землі" та умовами договору.

    Передусім орендодавець має право вимагати від орендаря використання земельної ділянки за цільовим призначенням.

    Відповідно до ч.1 ст.96 Земельного кодексу України землекористувачі зобов’язані використовувати земельні ділянки за їх цільовим призначенням. Використання ділянки не за цільовим призначенням є підставою для припинення права користування цією ділянкою (п. «ґ» ч. 1 ст. 141 ЗК).

    Однак головним елементом тут виступає дія – використання, а не бездіяльність, тобто якщо орендар не використовує/не обробляє земельну ділянку - це не є порушенням правил землекористування та не може бути підставою для дострокового розірвання договору (звичайно, якщо інше прямо не передбачено в самому договорі).

    Таким чином, підставою для розірвання договору оренди  може бути факт використання землі не за цільовим призначенням, але якщо орендар взагалі не використовує земельну ділянку, то це не є підставою для дострокового припинення оренди.

     Не забувайте, що професійна правова допомога допоможе запобігти ризикам для сторін, захистити їх від неправомірних дій та позбавити від неприємних ситуацій.

     Щодо отримання консультацій та послуг можна звернутись до нашого адміністратора https://www.facebook.com/profile.php?id=100000061951018 написавши в особисті повідомлення, або зателефонувати за номером +380674056955

Все буде Україна!

Також долучайтеся до нас у соціальних мережах:

Telegram  https://t.me/zemfondukraine

Facebook https://www.facebook.com/groups/zemfondua

YouTube https://youtube.com/channel/UCqtlCc8IBG5HkubMcAlGAaw

Instagramhttps://instagram.com/zemelnyy_fond_ukrayinu?igshid=YmMyMTA2M2 

Наш сайт  https://www.zemfond.net

 

310 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все
bottom of page