top of page

«Нові» зміни до «нового законодавства» або безоплатну приватизацію «окремих» земельних ділянок

«Нові» зміни до «нового законодавства»

або безоплатну приватизацію «окремих»земельних ділянок в умовах воєнного стану таки дозволили

Не так давно ми говорили про те, що після внесення змін до Земельного кодексу України, які набули чинності 07 квітня 2022 року було фактично заблоковано механізм безоплатної передачі земель державної або комунальної власності у приватну власність громадянам України.

Детальніше про це ви можете прочитати за посиланням:

Основним меседжем, який ми намагалися донести, було саме неефективність таких нововведень, які у подальшому лише утворять ряд проблем та в цілому погіршують як цивільно-правові відносини у земельній сфері, так і загальні настрої громадян, які в одну мить опинились заручниками цих змін.

Пройшло трохи більше ніж пів року і нарешті ми бачимо, позитивні зрушення, а саме: 19 жовтня 2022 року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо відновлення системи оформлення прав оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення та удосконалення законодавства щодо охорони земель» (реєстраційний №7636).

Зазначений законопроект прийнято за скороченою процедурою підготовки і зараз він проходить процедуру підписання та найближчим часом буде опублікований, а значить набуде чинності.

Отже, на сьогодні ми маємо ряд чергових змін, які найближчим часом впливатимуть на основні засади земельних відносин в Україні.

 

У цій публікації ми торкнемось лише одного аспекту: прийнятий Закон дозволяє в умовах воєнного стану безоплатну приватизацію земельних ділянок, на яких розташовані будівлі, споруди, що перебувають у приватній власності, а також земельних ділянок, які передані громадянам у користування до набрання чинності Земельним кодексом України.

 

Це означає, що громадяни України можуть розпочати (або завершити розпочатий до 07 квітня 2022 року) процес приватизації земельних ділянок під житловими будівлями та господарськими спорудами, а також під індивідуальними гаражами в межах норм безоплатної приватизації, визначених ст. 121 Земельного кодексу України.

 

Окремо заслуговує уваги той факт, що ці норми дозволяють сформувати земельну ділянку та зареєструвати право на неї на підставі рішень про передачу у власність земельних ділянок, які були прийняті до 01 січня 2002 року (так звані «декретні» рішення).

Таким чином, можна впевнено говорити про позитивну динаміку відновлення земельних відносин в частині реалізації права на безоплатну приватизацію, але однозначно, роботи у цьому напрямку для законодавця ще багато.

Шановні учасники групи #ЗемельнийфондУкраїни, користуйтесь нашими порадами та діліться ними з знайомими, а якщо виникнуть питання щодо цієї теми чи будь якої іншої, то наші фахівці мають всі необхідні можливості аби надати якісну консультацію та кваліфіковану допомогу кожному.

Також, долучайтесь до нас у соціальних мережах:

 

1 447 просмотров0 комментариев

Comments


bottom of page