Надання декількох дозволів на розроблення проєктів землеустрою на одну земельну ділянку

Шановні друзі.

Хочемо дати роз'яснення, щодо надання дозволу на розроблення проєкту землеустрою для відведення ділянки, на яку є декілька претендентів.

КАС ВС розглянув спір про надання дозволу на розроблення проєкту землеустрою для відведення ділянки, на яку є декілька претендентів. Відповідну постанову Верховний Суд ухвалив 18 травня 2022 року.

Суть справи:

Дві особи претендували на приватизацію однієї земельної ділянки.

Міська рада надала дозвіл особі, яка звернулася першою, а іншій - відмовила. Другий претендент оскаржив це рішення до суду.

Представник відповідача пояснив, , що підставою для відмови позивачеві стали рекомендації ,суть яких - надавати ділянки згідно зі списком черговості.


Суди першої та апеляційної інстанцій розійшлися в оцінці правомірності такого підходу органу місцевого самоврядування.


Дозвіл на розробку проєкту землевідведення треба надавати всім, хто звернувся.


А саме підставою відмови в наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам:

  • законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів;

  • генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації;

  • схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць;

  • проєктів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Також судова колегія вказала на сталу правову позицію про те, що чинним законодавством не передбачено право органів місцевого самоврядування відступати від положень ст. 118 ЗК України, в тому числі не передбачено й відмовляти в задоволенні вимоги про надання дозволу на розробку проєкту землеустрою у зв'язку з відведенням земельної ділянки іншій особі.

Дозвіл на розробку проєкту землевідведення треба надавати всім, хто звернувся. Як наслідок, проєкт можуть розробляти одночасно декілька замовників, а хто з них отримає ділянку - визначатиметься на стадії затвердження проєкту та надання її у власність.

Верховний Суд залишив у силі рішення суду першої інстанції про задоволення позову, оскільки рекомендація постійної депутатської комісії міської ради про надання ділянки згідно зі списком черговості не є підставою для відмови в наданні дозволу на розробку проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, вичерпний перелік яких передбачено в ч. 7 ст. 118 ЗК.


Хочете отримати консультацію зі схожого чи іншого питання – натискайте кнопку Зв'язатися!!!


326 просмотров0 комментариев