top of page

Маєте землю? Доведеться заплатити податок!

Власники паїв та орендарі земельних ділянок сільськогосподарського призначення у 2023 році не звільняються від сплати мінімального податкового зобов'язання (МНО) за свої землі. У Державній податковій службі нагадали умови сплати податків на ділянки площею від 50 соток.

За законом, платником мінімального податкового зобов'язання є резидент, який володіє та/або користується (орендуючий (субарендуючий), на постійній основі земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь. Повідомлення про оплату власники землі повинні отримати до 1 липня включно. Навіть якщо повідомлення не прийде, землевласникам все одно доведеться сплатити податок до кінця 2023 року

Якщо ділянка землі не перебуває в офіційній оренді, сплачувати податкове зобов'язання необхідно її власнику. За наявності офіційного договору оренди – платити має орендар.

До загальної суми сплачених протягом податкового (звітного) року податків, зборів, платежів для платника податків – фізичної особи включаються:

  • податок на доходи фізичних осіб та військовий збір із доходів від продажу власної сільськогосподарської продукції;

  • земельний податок за земельні ділянки, що віднесені до сільськогосподарських угідь.

Якщо сума сплачених податків менша за МНО, доведеться доплатити різницю. Якщо більше – нічого додатково не треба платити.

Нагадаємо, що МНО податкова запровадила у 2022 році. Усі власники ділянок площею від 50 соток повинні сплачувати податок. На присадибні ділянки нові податкової норми не поширюється.

Мінімальна ціна податку за город складатиме 5% від нормативної оцінки землі. У 2022 році в середньому по Україні це було 1500 гривень. У 2023 році сума, ймовірно, змінилася.

Не нараховуються та не сплачуються мінімальні податкові зобов'язання за 2022 та 2023 звітні роки за земельні ділянки, розташовані на тимчасово окупованих територіях або на територіях, де ведуться бойові дії, а також ті, які визначені як засмічені вибухонебезпечними предметами, та/або на яких є фортові споруди. Також звільненими від сплати цього податку залишаються аграрії, котрі офіційно сплачують податки за проданий урожай.


💡Не забувайте, що професійна правова допомога допоможе запобігти ризикам для сторін, захистити ваші права та позбавити від неприємних ситуацій.

Щодо отримання консультацій та послуг можна звернутись до нашого адміністратора https://www.facebook.com/profile.php?id=100000061951018 написавши в особисті повідомлення, або зателефонувати за номером +380674056955 

Все буде Україна!

Також, долучайтесь до нас у соціальних мережах:

• Наш сайт   https://www.zemfond.net

1 688 просмотров0 комментариев

Comments


bottom of page