top of page

Коли не діє мораторій на виділення землі громадянам, вказав ВС

З урахуванням принципу розумності, заборона на безоплатну передачу земель державної, комунальної власності у приватну власність не поширюється на випадки виконання рішення суду, яке набрало законної сили.


Таку позицію висловив Касаційний цивільний суд, скасовуючи попередні рішення у справі №392/856/22, повідомляє «Закон і Бізнес».

У цій справі рішенням районного суду, яке залишено без змін постановою апеляційного суду та постановою Верховного Суду, задоволено позов особи. Зобов’язано Злинську сільську раду Маловисківського району Кіровоградської області виділити позивачеві в натурі (на місцевості) земельну ділянку у розмірі 4,10 умовних кадастрових гектарів, розташовану на її території.

Особа оскаржив бездіяльність державного виконавця щодо невиконання цього рішення.

Суди у задоволенні скарги відмовили, вважаючи, що відсутні підстави для її задоволення. Адже відповідно до пп.5 п.27 «Перехідних положень» Земельного кодексу під час дії воєнного стану безоплатна передача земель державної, комунальної власності у приватну власність, надання дозволів на розроблення документації із землеустрою з метою такої безоплатної передачі, розроблення такої документації забороняється.

Натомість КЦС зауважив, що відповідно до ст.1291 Конституції судове рішення є обов’язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку.

Для приватного права апріорі є притаманною така засада як розумність. Розумність характерна та властива як для оцінки/врахування поведінки учасників цивільного обороту, тлумачення матеріальних приватно-правових норм, що здійснюється при вирішенні спорів, так і тлумачення процесуальних норм.

Тлумачення вказаної норми, з урахуванням принципу розумності, свідчить, що така заборона не поширюється на випадки виконання рішення суду, яке набрало законної сили.

За таких обставин, КЦС ухвалив нове рішення, яким визнав протиправною бездіяльність державного виконавця та зобов’язав його вжити заходи з примусового виконання судового рішення.

Не забувайте, що професійна правова допомога допоможе запобігти ризикам для сторін, захистити їх від неправомірних дій та позбавити від неприємних ситуацій.

Щодо отримання консультацій та послуг можна звернутись до нашого адміністратора https://www.facebook.com/profile.php?id=100000061951018 написавши в особисті повідомлення, або зателефонувати за номером +380674056955

Все буде Україна!

Також долучайтеся до нас у соціальних мережах:

Наш сайт https://www.zemfond.net

782 просмотра0 комментариев

Comments


bottom of page