top of page
anna.ros688

Чи можна скасувати дарчу?

Договір дарування передбачає наявність двох суб’єктів: дарувальника та обдаровуваного


Подарувати щось без згоди обдаровуваного неможливо, обов’язково потрібна його воля, оскільки законодавством України передбачено правило: власність зобов’язує. Як мінімум, утримувати цю власність та володіти нею, не порушуючи прав і свобод третіх осіб.


Розірвання дарчої


Розірвати договір дарування можна протягом 1 року з дня укладання договору та лише за певних умов, передбачених статтею 727 Цивільного кодексу України.Слід зазначити, що «розірвання договору» (скасування) та «визнання договору недійсним» (оспорювання) це зовсім різні явища. І для визнання договору недійсним діє загальний строк позовної давності – три роки з моменту, коли особа дізналася або мала дізнатися про порушення її права.


В Україні судова практика щодо застосування строків позовної давності змінюється від рішення до рішення, тому розбиратись у кожному конкретному випадку потрібно індивідуально.


При цьому слід зазначити, що суд за своєю ініціативою не має права застосовувати термін позовної давності. Питання про строки давності може вирішуватися судом у нарадчій кімнаті лише за клопотанням відповідача.

Заперечити або відзначити договір дарування майна


Щодо питань щодо «заперечити, скасувати», то статтею 727 Цивільного кодексу України передбачені такі підстави для розірвання договору на вимогу дарувальника. Ознайомитися з цими підставами ви можете, відкривши Цивільний кодекс та прочитавши вищезгадану статтю, цитувати підстави в даному матеріалі ми не будемо. Зазначимо лише, що це підстави пов’язані з «негідною» поведінкою обдаровуваного і ініціюються дарувальником.


Визнання договору дарування недійсним


Для визнання договору дарування недійсним, договір повинен не відповідати вимогам, встановленим статтею 203 Цивільного кодексу України.

  • має суперечити закону;

  • інтересам держави чи суспільства;

  • суспільним моральним принципам;

  • в учасника договору має бути належного рівня громадянської дієздатності;

  • має бути вада волі учасників договору;

  • не дотримано конкретної форми договору, передбаченої законодавчо;

  • укладена дарчя не спрямована на реальне настання правових наслідків пов’язаних із безоплатним відчуженням майна;

  • договір дарування суперечить правам та інтересам дітей сторін угоди (які не досягли 18 років, або повнолітніх, але недієздатних).


Якщо вищезазначені правила будуть порушені, договір за позовом заінтересованої особи може бути визнаний судом недійсним. При чому зацікавленою особою може бути не тільки дарувальник.


Не забувайте, що професійна правова допомога допоможе запобігти ризикам для сторін, захистити їх від неправомірних дій та позбавити від неприємних ситуацій.


📲Щодо отримання консультацій та послуг можна звернутись в особисті повідомлення, або зателефонувати за номером +380674056955 ❤️


🇺🇦Все буде Україна!


💻Також долучайтеся до нас у соціальних мережах:

113 просмотров0 комментариев

Comments


bottom of page