top of page

Чи потрібно платити за оренду землі до оформлення спадщини?

До нас звернувся підписник з проханням прояснити питання щодо

необхідності сплати орендної плати за землю до оформлення спадщини,

оскільки після смерті орендодавця і до оформлення спадщини минає від 6

місяців до декількох років та протягом цього періоду орендарю достеменно

не відомо, кому саме він має сплачувати орендну плату.


Відповідно ч.1 ст.526 ЦК зобов'язання має виконуватися належним чином

відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного

законодавства.

Відповідно до ст. 25 Закону України Про оренду землі; орендар

земельної ділянки зобов’язаний своєчасно та в повному обсязі сплачувати

орендну плату за земельну ділянку.


Невиконання цього обов’язку може стати підставою для дострокового

розірвання договору оренди у судовому порядку з причини систематичної

несплати орендної плати.

Виходячи з наведеного, орендар зобов'язаний нараховувати та сплачувати

орендну плату за договором, включаючи період з дати смерті орендодавця і

до моменту оформлення спадкоємцями права власності на земельну ділянку.


У випадку, коли спадкоємець ще не вступив в спадщину, можна

виокремити два варіанти:

1. Внести гроші на депозит нотаріуса або нотаріальної контори.

Таке внесення є належним виконанням боржником своїх зобов’язань за

договором та в подальшому не виникне негативних для орендаря наслідків

(розірвання договору, нарахування пені тощо).

2. Нараховувати орендну плату, але нараховані суми орендної плати

не відображати у податковій звітності.


Тобто нарахування здійснювати знеособлено (адже суб’єкт, на користь

якого нараховуються такі суми, відсутній), а зобов’язання за таким

договором обліковувати на позабалансовому рахунку як зобов’язання

майбутніх періодів. Таке рішення запропоновано у листі ДФС від 30.08.16 р.

№ 18794/6/99-99-13-02-03-15.


Не забувайте, що професійна правова допомога допоможе запобігти ризикам для сторін, захистити їх від неправомірних дій та позбавити від неприємних ситуацій.


📲Щодо отримання консультацій та послуг можна звернутись в особисті повідомлення, або зателефонувати за номером +380674056955 ❤️


🇺🇦Все буде Україна!


💻Також долучайтеся до нас у соціальних мережах:







129 просмотров0 комментариев

Comments


bottom of page