top of page

Чому варто звертатися з позовом до суду?

Розглянемо більш детальніше дану тему.

В даній статті розглянемо захист прав щодо порушення земельного законодавства на етапі безоплатної приватизації земельної ділянки.

Всім відомо, що процес отримання земельної ділянки в порядку безоплатної приватизації зовсім не простий.

Початком реалізації права на отримання земельної ділянки є отримання дозволу на розробку проекту землеустрою і завершується безпосередньо реєстрацією речового права на земельну ділянку.

Перепони можуть виникати, ще на початку процесу отримання в безоплатну приватизацію земельну ділянку, найчастіше це може бути бездіяльність зі сторони депутатів органу місцевого самоврядування у вигляді не розгляду клопотання взагалі, або формальна відмова у вигляді листа, не набрання достатньої кількості голосів під час голосування.


При розгляді питання щодо надання дозволу на розробку проекту землеустрою, особа, яка подала клопотання, має право бути присутньою на сесії ради. Відповідно до пункту 17 статті 46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" сесії ради проводяться гласно із забезпеченням права кожного бути присутнім на них, крім випадків, передбачених законодавством. Порядок доступу до засідань визначається радою відповідно до закону. Протоколи сесії ради є відкритими та оприлюднюються і надаються на запит відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації".


На сесії ради депутати шляхом голосування приймають рішення про надання дозволу або відмову в наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.


Отже, Відповідач повинен був розглянути подане клопотання у місячний строк та прийняти одне з таких рішень:


1) Надати дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки;

2) Надати мотивовану відмову у його наданні.

Таким чином, Закон передбачає саме розгляд на сесії і прийняття рішення за результатами розгляду клопотання. Якщо у Вашому випадку рішення не було прийнято, то це є порушенням Ваших прав і маєте право оскаржувати бездіяльність в суді.

Для чого це робити, для того щоб спонукати органи місцевого самоврядування до вчинення дій, а саме винести рішення та фіксувати систематичність порушення Ваших прав для того, щоб в подальшому суд зобов’язував не повторно розглянути клопотання, а надати дозвіл.


У випадку надання органом місцевого самоврядування відмови про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки, дана відмова повинна бути вмотивована та прийнята виключно на пленарних засіданнях відповідної ради у вигляді рішення сесії ради (ч. 30, ч. 34 ст. 26 , ч.10 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»). Дана відмова може бути оскаржена в судовому порядку.


Частиною 7 ст. 118 ЗК України визначений перелік підстав для відмови у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за результатами розгляду належним чином оформлених клопотання та додатків до нього, який є вичерпним.


Зобов`язання судом відповідача надати дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки може мати місце лише у випадку, якщо судом встановлено відсутність таких підстав для відмови у видачі дозволу, які передбачені законом (Верховним Судом у постанові від 31.07.2020 у справі № 810/2474/18).


Тобто, у випадку винесення рішення про відмову не з підстав, передбачених Законом, тим паче звертайтеся до суду з позовом про визнання дій протиправними скасовуючи рішення і в цьому випадку суд зобов’яже саме надати дозвіл на розробку проекту землеустрою.


При цьому, спеціалісти Земельного фонду України завжди готові надати Вам юридичну допомогу та корисну пораду.71 просмотр0 комментариев

Comments


bottom of page