Городництво як воно є…

Реалізуючи своє право на безоплатне отримання з державної або комунальної власності земельну ділянку в межах норм передбачених ст. 121 Земельного кодексу України, громадяни часто зустрічаються з ситуацією, коли присадибна ділянка більша на декілька соток ніж дозволено. Наприклад ділянка в селі, для обслуговування індивідуального житлового будинку, господарських будівель і споруд фактично має площу 0,45 га, а згідно норм дозволено для таких потреб приватизувати 0,25 га. У такому випадку, традиційно, громадянину (потенційному власнику) пропонують площу, яка залишається приватизувати з цільовим – для ведення особистого селянського господарства, таким чином використати своє право і для так званого ОСГ.

Але ж для особистого селянського господарства норма безоплатної передачі у власність становить до 2,0 га, то чи варто «розмінювати» таке право на декілька соток?

В такому випадку краще застосувати ст. 36 Земельного кодексу України, яка передбачає, що громадянам або їх об'єднанням із земель державної або комунальної власності можуть надаватися в оренду земельні ділянки для городництва.

Площа земельної ділянки, що надається громадянину в оренду для городництва, не може перевищувати 0,6 гектара.

Таким чином громадянин може взяти в оренду додатково город, який прилягає до присадибної ділянки, не використовуючи своє право на отримання земельної ділянки для особистого селянського господарства (до 2,0 га).

Важливими чинниками у такому випадку є те, що для городництва громадянам передаються земельні ділянки без проведення земельних торгів (аукціону), а розмір орендної плати згідно договору може бути таким самим як і земельний податок у випадку приватизації.

Окремого нормативно-правового акту, який би регулював питання використання земельної ділянки для городництва в чинному законодавстві України немає (як наприклад у випадку з особистим селянським господарством). Але згідно Земельного кодексу України, городництво має певні особливості.

Так, на земельних ділянках, наданих для городництва, закладання багаторічних плодових насаджень, а також спорудження капітальних будівель і споруд не допускається. На них можуть бути зведені тимчасові споруди для зберігання інвентарю та захисту від непогоди. Після закінчення строку оренди зазначеної земельної ділянки побудовані тимчасові споруди підлягають знесенню власниками цих споруд за їх рахунок.

Проте такі обмеження не є суттєвими, якщо громадянин дійсно має на меті користуватись ділянкою як городом.

Отже, шановні учасники нашої групи, користуйтесь нашими порадами та діліться ними з знайомими, а якщо виникнуть питання щодо цієї теми чи будь якої іншої, то фахівці Земельного Фонду мають всі необхідні можливості аби надати якісну консультацію та кваліфіковану допомогу кожному, хто має намір розібратись з колізіями земельного законодавства та реалізувати свої, законом передбачені права у сфері земельних відносин.



1 просмотр0 комментариев