top of page

Які земельні ділянки потрібно зареєструвати в Державному реєстрі до 1 січня 2025 року?

До нас звернулася підписниця з проханням висвітлити питання стосовно земельних ділянок, які повинні бути зареєстровані в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно до 1 січня 2025 року.

    Одразу хочемо зазначити, що право власності чи користування будь-якою земельною ділянкою варто зареєструвати в ДРРП, оскільки це допоможе убезпечити від можливих негативних наслідків, зокрема запобігти небажаній судовій тяганині.

      Однак 01 січня 2025 року стосується тільки невитребуваних земельних часток (паїв).

У ст. 13 Закону «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» визначено, що в разі, якщо до 1 січня 2025 року власник невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємець не оформив право власності на земельну ділянку, він вважається таким, що відмовився від одержання земельної ділянки.

Невитребуваною є земельна частка (пай), на яку не отримано документа, що посвідчує право на неї, або земельна частка (пай), право на яку посвідчено відповідно до законодавства, але яка не була виділена в натурі (на місцевості).

Сертифікат на земельну частку (пай) засвідчує право власника на отримання земельної ділянки та містить дані про її вартість та площу в умовних кадастрових гектарах, але він НЕ є підтвердженням права власності на саму ділянку й не встановлює її меж. Саме оформлення у власність земельної частки передбачає заміну сертифіката про право на таку земельну частку на витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності на земельну ділянку.

Тобто така вимога стосується лише власників сертифікатів на право на земельну частку (пай).Після 1 січня 2025 року невитребувані ділянки будуть визнані безхазяйними, тобто їх передадуть у комунальну власність територіальної громади, на території якої вони розташовані.

Враховуючи вищенаведене, зазначена вимога не розповсюджується на власників землі, які мають документи, які підтверджують право власності, зокрема державні акти та свідоцтва про право власності на нерухоме майно.

Проте незалежно від виду документа на право власності, для успішного володіння та розпорядження земельною ділянкою необхідно мати кадастровий номер. Особливо треба бути обережними тим, у кого документи на землю, видані до 2004 року — рожеві/червоні державні акти, оскільки тоді ще не було електронної бази ДЗК.

Якщо у вашої земельної ділянки немає кадастрового номера, то варто зайнятися цим питанням, оскільки ви не зможете продати чи здати в оренду таку ділянку, а також не виключено, що хтось уже зайняв та оформив цю земельну ділянку та доведеться відстоювати своє право в судовому порядку.    

❤️Не забувайте, що професійна правова допомога допоможе запобігти ризикам для сторін, захистити їх від неправомірних дій та позбавити від неприємних ситуацій.


📲Щодо отримання консультацій та послуг можна звернутись в особисті повідомлення, або зателефонувати за номером +380674056955 ❤️


🇺🇦Все буде Україна!


💻Також долучайтеся до нас у соціальних мережах:







3 286 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все
bottom of page