top of page

Податкові перевірки (2024 рік)

Ірина НАЗАРЕНКО

Адвокат Земельного Фонду України

6 грудня 2023 року Президент України підписав закон № 10016-д “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо скасування мораторію на проведення податкових перевірок” (далі - “Закон”), яким розширюється перелік платників податків, щодо яких можуть бути призначені документальні податкові перевірки вже у 2024 році. 

7 грудня 2023 року Закон був опублікований та набрав чинності 8 грудня 2023 року.

До плану-графіка проведення документальних планових перевірок на 2024 рік можуть бути включені:

1. Платники-нерезиденти, які здійснюють в Україні діяльність через відокремлені підрозділи, якщо 1) рівень зростання податку на прибуток на 50% менший, ніж рівень зростання доходів платника податків; або 2) компанією нараховувалась заробітна плата за відсутності декларування об'єкта оподаткування податком на прибуток/декларування доходу, звільненого від оподаткування.

2. Всі платники, які за підсумками 2021 року відповідають хоча б одному з наступних критеріїв

• Мали рівень сплати податку на прибуток або податку на додану вартість (з певними виключеннями) на 50% менший ніж рівень сплату податку у відповідній галузі;

• Мали дебіторську заборгованість у два рази більшу за кредиторську;

• Мали загальну суму витрат в розмірі 75% від суми річного доходу (за умови, що річний дохід складає 10 млн грн і більше);

• Нараховували дохід у вигляді заробітної плати (як юридичні особи - податкові агенти), в розмірі меншому за середню заробітну плату (у відповідній галузі та регіоні).

Мораторій на проведення перевірок НЕ скасовується для:

• Платників єдиного податку першої та другої груп (до 1 грудня 2024 року).

• Підприємств, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях або територіях де ведуться бойові дії (з певними виключеннями). 

Рівні сплати відповідного податку по галузях та показники середньої заробітної плати у відповідній галузі за регіонами, сформовані на основі показників за підсумками 2021 календарного року, публікуються на офіційному веб-сайті Державної податкової служби України протягом 10 календарних днів з дня набрання чинності Законом (до 18 грудня 2023 року).

При формуванні плану-графіка проведення документальних планових перевірок на 2024 рік враховуються також показники позитивної динаміки рівня сплати податків у 2023 році.


❤️Не забувайте, що професійна правова допомога допоможе запобігти ризикам для сторін, захистити їх від неправомірних дій та позбавити від неприємних ситуацій.

📲Щодо отримання консультацій та послуг можна звернутись в особисті повідомлення, або зателефонувати за номером +380674056955 ❤️

🇺🇦Все буде Україна!

💻Також долучайтеся до нас у соціальних мережах:


47 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все
bottom of page