top of page

Як землю для ведення фермерського господарства змінити на землю для ОСГ?

Обновлено: 8 апр.

До нас звернувся підписник з проханням висвітлити таке питання - "як землю для ведення фермерського господарства змінити на землі ОСГ?".


Відповідно до ч. 1 ст. 19 Земельного Кодексу землі України за основним цільовим призначенням поділяються на категорії. Одна з них — землі сільськогосподарського призначення.


Відповідно до ч.1 ст. 20 Земельного кодексу України при встановленні цільового призначення земельних ділянок здійснюється віднесення їх до певної категорії земель та виду цільового призначення.

     

При зміні цільового призначення земельних ділянок здійснюється зміна категорії земель та/або виду цільового призначення.


У ст. 33 Земельного Кодексу передбачена можливість використання земельних ділянок, призначених для ведення особистого селянського господарства для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства без зміни цільового призначення цих земельних ділянок.

   

Проте можливість використання земельної ділянки для ведення фермерського господарства як землі для ведення особистого селянського господарства законодавством не передбачена.


Тому, можна зробити висновок, що для того, щоб використовувати фермерську землю, як землю для ОСГ, необхідно робити зміну цільову призначення земельної ділянки.

   

Основні етапи звичайної зміни цільового призначення:

  1. Для першого кроку необхідна нотаріально засвідчена заява на зміну цільового призначення земельної ділянки, підписана власником. Для приватних земель окремий дозвіл місцевої влади не потрібен. Для земель комунальної та державної власності необхідний дозвіл власника (рішення сесії міськради/сільради або наказ уповноваженого органу).

  2. Укласти договір із сертифікованим землевпорядником. Сертифікований землевпорядник створює проект землеустрою для зміни цільового призначення встановленої форми у паперовому та електронному вигляді. Зміна цільового призначення земельних ділянок, розташованих у межах функціональних зон, визначених генеральними планами населених пунктів, планами зонування (щодо земельних ділянок у межах населених пунктів), детальними планами територій (щодо земельних ділянок за межами населених пунктів), затвердженими до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель", або протягом двох років з дня його опублікування (якщо розроблення відповідного генерального плану населеного пункту, плану зонування, детального плану територій розпочалося до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель") може здійснюватися їх власниками (у визначених законом випадках - користувачами) без розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки з дотриманням вимог частини п’ятої статті 20 ЗКУ - у разі якщо відомості про функціональну зону, в межах якої розташована земельна ділянка, внесені до Державного земельного кадастру; - до внесення до Державного земельного кадастру відомостей про функціональні зони - на підставі витягу з містобудівної документації.

  3. Після розробки, проект землеустрою щодо зміни цільового призначення земельної ділянки передається на затвердження до органу місцевого самоврядування (селищної, сільської, міської ради, ЦНАПу).

  4. Після затвердження, подаємо проект щодо зміни цільового призначення земельної ділянки державному кадастровому реєстратору до місцевого ЦНАПу з метою внесення відомостей про зміну цільового призначення до Державного земельного кадастру (ДЗК). Державний кадастровий реєстратор реєструє зміни, формує Витяг із ДЗК.


Не забувайте, що професійна правова допомога допоможе запобігти ризикам для сторін, захистити їх від неправомірних дій та позбавити від неприємних ситуацій.


📲Щодо отримання консультацій та послуг можна звернутись в особисті повідомлення, або зателефонувати за номером +380674056955 ❤️


🇺🇦Все буде Україна!


💻Також долучайтеся до нас у соціальних мережах:







480 просмотров2 комментария

2 comentários


міської ради народних депутатів - забули дописати "і трудящихся" 🤣

Curtir

Автор явно не дуже компетентний в даному питанні, а стаття написана за принципом "копіювати-вставити". Для земель комунальної та державної власності необхідний дозвіл власника (рішення сесії міськради/сільради або наказ уповноваженого органу) - ай справді, як же змінити землю для ведення ФГ на землі ОСГ ? Жодна рада не надасть такого дозволу. Адже оренда земель комунальної власності для осг - не передбачена

Укласти договір із землевпорядником - ви серйозно ?)))

Після розробки, проект землеустрою щодо зміни цільового призначення земельної ділянки передається на затвердження до органу місцевого самоврядування (селищної, сільської, міської ради народних депутатів, центру об'єднаної територіальної громади). - рада народних депутатів? Це інструкція часів рядянщини? Центр об'єднаної територіальної громади, що то таке є?😁

Curtir
bottom of page