top of page

Види порушень земельного законодавства

 

За кожною порадою чи рекомендацією фахівців з земельних питань стоїть дуже проста мета – реалізація законних прав та інтересів громадян, а також впорядкувати користування землею відповідно до вимог чинного законодавства.

 

Сьогодні ми поговоримо саме про основні порушення, які нажаль часто мають місце у сучасному землекористуванні.

У вже далекому 2003 році Верховною Радою України був прийнятий Закон України «Про охорону земель», який став базовим у цій галузі і деталізував розділ 6 Земельного кодексу України. Разом з тим було чітко визначено за якими напрямами земля потребує охорони.

 

Найцікавіше у цьому всьому є констатація двох беззаперечних фактів: охороняти землю необхідно і у більшості випадків – охороняти від безвідповідальної діяльності людей.

 

Основні порушення, які спричиняють економічні та екологічні збитки визначає ст.211 Земельного кодексу України, зокрема такими є:

 

✓ укладення угод з порушенням земельного законодавства;

✓ самовільне зайняття земельних ділянок;

✓ псування сільськогосподарських угідь та інших земель, їх забруднення хімічними та радіоактивними речовинами і стічними водами, засмічення промисловими, побутовими та іншими відходами;

✓ розміщення, проектування, будівництво, введення в дію об'єктів, що негативно впливають на стан земель;

✓ невиконання вимог щодо використання земель за цільовим призначенням;

✓ порушення строків повернення тимчасово займаних земель або невиконання обов'язків щодо приведення їх у стан, придатний для використання за призначенням;

✓ знищення межових знаків;

✓ приховування від обліку і реєстрації та перекручення даних про стан земель, розміри та кількість земельних ділянок;

✓ непроведення рекультивації порушених земель;

✓ знищення або пошкодження протиерозійних і гідротехнічних споруд, захисних насаджень; 

✓ невиконання умов знімання, збереження і нанесення родючого шару ґрунту; 

✓ відхилення від затверджених в установленому порядку проектів землеустрою; використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва без затверджених у випадках, визначених законом, проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь; 

✓ ухилення від державної реєстрації земельних ділянок та подання недостовірної інформації щодо них;

✓ порушення строків розгляду заяв щодо відведення земельних ділянок;

✓ порушення строку видачі документів на право власності на земельну ділянку.

 

Основними видами відповідальності за вказані вище порушення є: цивільно-правова, адміністративна та кримінальна.

 

Майже щодня фахівці Земельного фонду України розглядають питання в тій чи іншій мірі пов’язані саме з порушеннями земельного законодавства, при чому у більшості випадків такі порушення допущені через незнання громадянами власних прав та обов’язків у цій сфері.

 

Шановні учасники групи #ЗемельнийфондУкраїни, користуйтесь нашими порадами та діліться ними з знайомими, а якщо виникнуть питання щодо цієї теми чи будь якої іншої, то наші фахівці мають всі необхідні можливості аби надати якісну консультацію та кваліфіковану допомогу кожному.

 Щодо отримання консультацій та послуг можна звернутись до нашого адміністратора https://www.facebook.com/profile.php?id=100000061951018 написавши в особисті повідомлення, або зателефонувати за номером +380674056955


Все буде Україна!

Також, долучайтесь до нас у соціальних мережах:

• Наш сайт   https://www.zemfond.net


299 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Comments


bottom of page