top of page

Видача свідоцтва про право на спадщину

Необхідність вирішення спадкових питань виникає у житті кожної людини, в тому числі у період воєнного стану. Для засвідчення переходу права власності на майно спадкодавця до спадкоємців видається свідоцтво про право на спадщину. Найчастіше можна зіткнутися зісвідоцтвами про право на спадщину за заповітом та за законом.

Видача свідоцтва про право на спадщину за законом

 

  Для видачі свідоцтва про право на спадщину за законом нотаріус перевіряє наявність підстав для закликання до спадкування за законом осіб, які подали заяви про видачу свідоцтва.

     Спадкоємці за законом закликаються до спадкування у порядку черговості. Черговість спадкоємців залежить від ступеня споріднення їх зі спадкодавцем. Відповідно до цивільного законодавства у першу чергу спадкують діти спадкодавця (в тому числі усиновлені), той із подружжя, який його пережив, батьки (в тому числі усиновителі), а також діти, що народилися після смерті спадкодавця.

       Кожна наступна черга спадкоємців одержує право на спадкування у разі:

-відсутності спадкоємців попередньої черги;

-усунення спадкоємців попередньої черги від права на спадкування;

-неприйняття спадкоємцями попередньої черги спадщини або відмови від її прийняття.

       За загальним правилом свідоцтво про право на спадщину видається на підставі заяви спадкоємців, які прийняли спадщину, після закінчення 6 (шести) місяців з дня відкриття спадщини.

      На час воєнного стану перебіг строку для прийняття спадщини або відмови від її прийняття зупиняється, але не більше як на чотири місяці. Свідоцтво про право на спадщину видається спадкоємцям після закінчення строку для прийняття спадщини.

     Свідоцтво про право на спадщину видається за наявності у спадковій справі всіх необхідних документів.

При видачі свідоцтва про право на спадщину нотаріус обов’язково перевіряє:

-факт смерті спадкодавця;

-час і місце відкриття спадщини; наявність підстав для закликання до спадкоємства, якщо має місце спадкування за законом;

-прийняття спадкоємцем спадщини у встановлений законом спосіб;

-склад спадкового майна на яке видається свідоцтво про право на спадщину.

   На підтвердження цих обставин від спадкоємців витребовуються документи, які підтверджують вказані факти.

   За відсутності у спадкоємця необхідних для видачі свідоцтва про право на спадщину документів нотаріус роз’яснює йому процедуру вирішення зазначеного питання в судовому порядку.

 

Видача свідоцтва про право на спадщину за заповітом

 

    При оформленні спадщини за заповітом нотаріус має надати правову оцінку заповіту, перевірити його реєстрацію у Спадковому реєстрі та чинність на момент смерті заповідача. Якщо наданий спадкоємцем заповіт не відповідає вимогам законодавства, нотаріус відмовляє в його прийомі.

       При видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом нотаріус має обов’язково з’ясувати наявність спадкоємців, які мають право на обов’язкову частку у спадщині (перелік яких визначено у ст.1241 Цивільного кодексу України).

      Визначивши розмір обов’язкової частки, нотаріус видає спадкоємцю, який має право на обов’язкову частку у спадщині, свідоцтво про право на спадщину за законом, а спадкоємцеві за заповітом – свідоцтво про право на спадщину за заповітом.

 

   Зверніть увагу! В умовах воєнного стану забороняється видача свідоцтва про право на спадщину у спадковій справі, заведеній без використання Спадкового реєстру, до його реєстрації у Спадковому реєстрі.

 Щодо отримання консультацій та послуг можна звернутись до нашого адміністратора https://www.facebook.com/profile.php?id=100000061951018 написавши в особисті повідомлення, або зателефонувати за номером +380674056955

Все буде Україна

Також, долучайтесь до нас у соціальних мережах:


1 432 просмотра0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Comments


bottom of page