top of page

Уряд поверне загальний строк у 6 місяців для прийняття спадщини

У «Слузі народу» повідомили про зміни у сфері здійснення нотаріальної діяльності та державної реєстрації стосовно підтвердження довіреності, строку прийняття спадщини і строку для реєстрації нерухомості.

Як відомо, з введенням воєнного стану Кабмін ухвалив низку змін щодо особливостей роботи нотаріату та державної реєстрації. Зокрема було встановлено особливості спадкування під час воєнного стану.

Йдеться про постанови Кабінету Міністрів «Деякі питання нотаріату в умовах воєнного стану» від 28.02.2022 року №164 і «Деякі питання державної реєстрації та функціонування єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції, в умовах воєнного стану» від 06.03.2022 року №209. Окрім того, Наказом Міністерства юстиції «Про затвердження змін до деяких нормативно-правових актів у сфері нотаріату» від 11.03.2022 № 1118/5, що набрав чинності 19.03.2022, були внесені зміни в Порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами.

Змінами було передбачено, що перебіг строку для прийняття спадщини або відмови від її прийняття зупинявся на час дії воєнного стану, але не більше ніж на 4 місяці.

Тобто, за загальним довоєнним правилом строк прийняття спадщини становив 6 місяців з дня відкриття спадщини. Втім, зміни, що почали діяти з 06.03.2022, додали до цього строку ще 4 місяці.

Разом з тим, як повідомив член Комітету ВР з питань правової політики, депутат від «Слуги народу» Ігор Фріс, наразі підготовлено та направлено Уряду зміни до постанов КМУ 164 та 209 щодо особливостей роботи нотаріату та державної реєстрації.

За його словами, ключове полягає у наступному:

  • скасовується необхідність підтверджувати довіреності;

  • повертається 6 місяців для спадщини;

  • прибирається термін в 1 місяць який необхідно чекати для продажу або реєстрації щойно набутої нерухомості;

  • вирішується питання роботи реєстрів на територіях активних бойових дій.

Інформація з інтернету


20 просмотров0 комментариев

Comments


bottom of page