top of page

Тисячі гектарів державних земель передали в оренду – в Раді підтримали закон

Верховна Рада України 27 липня в другому читанні і в цілому ухвалила законопроєкт №7588, що передбачає реформування системи управління сільськогосподарськими землями, що перебувають у державній власності.

За інформацією нардепа Ярослава Железняка, за закон проголосували 258 народних депутатів. Документ передбачає перетворення державних підприємств з власними ділянками землі на акціонерні товариства. Приватизувати їх заборонять.

Земля державних підприємств буде передана їм же, але на праві оренди, тривалість якої встановили у 50 років. Мінімальну орендну плату документ для новостворених компаній встановлює у 12% від нормативної грошової оцінки землі. При відсутності нормативної грошової оцінки, мінімальна орендна плата буде складати 12% від одиниці площі земель у відповідному регіоні.

Постійні користувачі сплачують за використання належних їм земельних ділянок державної власності земельний податок (не більше 1% від нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь), а не орендну плату (яка за визначення орендаря на земельних торгах перевищує 20% від нормативної грошової оцінки земель). Це суттєво зменшує можливі надходження до місцевих бюджетів», – сказано в пояснювальній записці.

Не забувайте, що професійна правова допомога допоможе запобігти ризикам для сторін, захистити їх від неправомірних дій та позбавити від неприємних ситуацій.

    Щодо отримання консультацій та послуг можна звернутись до нашого адміністратора https://www.facebook.com/profile.php?id=100000061951018 написавши в особисті повідомлення, або зателефонувати за номером +380674056955

Все буде Україна!

Також долучайтеся до нас у соціальних мережах:

Наш сайт  https://www.zemfond.net

37 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все
bottom of page