top of page

Щодо продажу на торгах ділянок, конфіскованих за рішенням суду у власність держави

Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру розроблено проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо продажу на земельних торгах земельних ділянок, конфіскованих за рішенням суду у власність держави», метою якого є врегулювання питання забезпечення виконання Держгеокадастром вимог статті 145 Земельного кодексу України в частині продажу на земельних торгах земельних ділянок, які були конфісковані за рішенням суду, якщо відповідно до закону власники земельних ділянок зобов’язані їх відчужити протягом певного строку, але земельні ділянки не були відчужені ними протягом такого строку, та удосконалення процедури подання позовів про конфіскацію земельних ділянок у випадках, передбачених Земельним кодексом України.

Зокрема, відповідно до проекту, позов про конфіскацію земельної ділянки подається до суду центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин. Конфіскована за рішенням суду у власність держави земельна ділянка підлягає продажу на земельних торгах. Кошти від продажу на земельних торгах земельної ділянки, конфіскованої за рішенням суду у власність держави, виплачуються її колишньому власнику, крім випадку визначеного абзацом другим цієї частини. Якщо колишній власник є особою, пов’язаною з державою-агресором, то кошти від продажу на земельних торгах земельної ділянки, конфіскованої за рішенням суду у власність держави, зараховуються до Державного бюджету України.

Подання позовної заяви, апеляційної чи касаційної скарги до суду органом, що здійснює державний контроль за використанням та охороною земель, у справах про конфіскацію земельної ділянки, звільняється від сплати судового збору.

Також проектом вносяться зміни до Закону України «Про оцінку земель» та ЗУ «Про державний контроль за використанням та охороною земель».

Інформація з інтернету

❤️Не забувайте, що професійна правова допомога допоможе запобігти ризикам для сторін, захистити їх від неправомірних дій та позбавити від неприємних ситуацій.


📲Щодо отримання консультацій та послуг можна звернутись в особисті повідомлення, або зателефонувати за номером +380674056955 ❤️


🇺🇦Все буде Україна!


💻Також долучайтеся до нас у соціальних мережах:
24 просмотра0 комментариев
bottom of page