top of page
anna.ros688

Що робити, якщо рада відмовляє виконувати рішення суду та передавати земельну ділянку у власність?

Детальніше розглянемо у відео!


Багато тих, хто є учасником земельних відносин стикався з постійними відмовами у розробці проекту землеустрою навіть отримавши позитивне судове рішення на свою користь. Міські чи сільські ради часто відмовляються виконувати судові рішення, посилаючись на п.27 пп.5 Розділу Х "Перехідних положень" Земельного кодексу України, відповідно до якого безоплатна передача земель державної, комунальної власності у приватну власність, надання дозволів на розроблення документації із землеустрою з метою такої безоплатної передачі, розроблення такої документації на період воєнного стану забороняється.


Друзі, не забувайте підписуватись на наш канал, ставити лайки та коментувати відео. З нами Ви будете в курсі всіх земельних нюансів та нововведень.


Проте не варто забувати, що Конституцією України закріплено принцип обов’язковості виконання судового рішення, який цілком реально застосувати у наших реаліях за допомогою кваліфікованих спеціалістів і позитивна судова практика є цьому підтвердження. У Постанові від 27 липня 2023 року у справі за № 392/856/22 Верховний Суд наголосив на тому, що встановлена п. 27. пп. 5 розділу Х Перехідних положень Земельного Кодексу України заборона - не поширюється на випадки виконання рішення суду, яке набрало законної сили.


Відповідно до статті 129-1 Конституції України судове рішення є обов`язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Обов`язковість виконання рішення є однією з засад виконавчого провадження (статті 2 Закону України «Про виконавче провадження»). У постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду від 20 січня 2021 року у справі 619/562/18 (провадження № 61-39095св18) зазначено, що: «належним доказом вжиття усіх передбачених Законом заходів з примусового виконання рішення суду, що свідчить про повноту виконавчих дії, є повне виконання рішення суду. Невиконання рішення суду, що набрало законної сили, свідчить про неповноту виконавчих дії, що є недопустимим з огляду на статтю 129-1 Конституції України».


В свою чергу сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їхні права чи свободи (стаття 447 ЦПК України). Тобто, якщо орган місцевого самоврядування відмовляється виконувати судове рішення в добровільному порядку, то першочергово необхідно звернутися до суду з заявою та отримати виконавчий лист для примусового виконання судового рішення.


Після отримання виконавчого листа потрібно звернутися до виконавчої служби з заявою про примусове виконання рішення разом з оригіналом виконавчого листа. Після відкриття виконавчого провадження на Вашу адресу буде направлено постанову про відкриття виконавчого провадження. За рішенням немайнового характеру виконавець у постанові про відкриття виконавчого провадження зазначає про необхідність виконання боржником рішення протягом 10 робочих днів.


Висновки: Таким чином, проблема виконання судових рішень є , на жаль, поширеною у нашій державі проте законодавець надає нам можливість вплинути на цей процес. Проте багато хто недооцінює важливість такої стадії, як виконання судового рішення та нехтує порадами та допомогою юристів, адвокатів, адже це не менш важлива процедура виконання рішення суду, аніж сам судовий процес, тож закликаємо доводити до кінця свої судові справи.


📲Щодо отримання консультацій та послуг можна звернутись в особисті повідомлення, або зателефонувати за номером +380674056955 ❤️


🇺🇦Все буде Україна!


💻Також долучайтеся до нас у соціальних мережах:

9 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Comments


bottom of page