top of page

Посвідчувати заповіт може не тільки нотаріус

Необхідність скласти заповіт може спіткати будь-де: чи то на службі в збройних силах, чи в лікувальному закладі, чи навіть на морському судні.

Звісно, посвідчує заповіт 📝 здебільшого державний або приватний нотаріус.

🔺Однак, часто трапляються ситуації, коли людина бажає скласти заповіт, не маючи можливості звернутися для цього до відповідного нотаріуса.

Для цього визначено перелік посадових осіб, котрі можуть виконати таку функцію.


Так, якщо громадяни України знаходяться за кордоном, вони можуть звернутись для посвідчення заповіту до консульств та посольств України.


☑️Якщо особа перебуває у сільському населеному пункті, для посвідчення заповіту (крім секретного заповіту), вона може звернутися до ➡️уповноваженої на це посадової особи відповідного органу місцевого самоврядування.


☑️Заповіт особи, яка перебуває на лікуванні у лікарні, госпіталі, іншому стаціонарному закладі охорони здоров'я, а також особи, яка проживає в будинку для осіб похилого віку та осіб з інвалідністю, може бути посвідчений

головним лікарем,

його заступником з медичної частини або черговим лікарем цієї лікарні, госпіталю, іншого стаціонарного закладу охорони здоров'я,

начальником госпіталю, директором або головним лікарем будинку для осіб похилого віку та осіб з інвалідністю (посвідчується при свідках).


✔️Заповіт особи, яка перебуває під час плавання на морському, річковому судні, що ходить під прапором України🇺🇦, може бути посвідчений капітаном цього судна (посвідчується при свідках).


✔️Заповіт особи, яка перебуває у пошуковій або іншій експедиції🕵🏽, може бути посвідчений начальником цієї експедиції (посвідчується при свідках).


✔️Заповіт військовослужбовця, а в пунктах дислокації військових частин, з'єднань, установ, військово-навчальних закладів, де немає нотаріуса чи органу, що вчиняє нотаріальні дії, також заповіт працівника, члена його сім'ї і члена сім'ї військовослужбовця може бути посвідчений командиром (начальником) цих частини, з'єднання, установи або закладу (посвідчується при свідках).


⚠️В умовах воєнного стану заповіти військовослужбовців Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також працівників правоохоронних (спеціальних) органів, органів цивільного захисту, можуть посвідчуватися командиром (начальником) цих формувань (органів) або іншою уповноваженою таким командиром (начальником) особою. Начальник табору (установи, де створено дільницю) для військовополонених може посвідчувати заповіт військовополоненого.


✔️Заповіт особи, яка тримається в установі виконання покарань, може бути посвідчений начальником такої установи (посвідчується при свідках).


✔️Заповіт особи, яка тримається у слідчому ізоляторі, може бути посвідчений начальником слідчого ізолятора (посвідчується при свідках).


Нотаріус, інша посадова, службова особа, яка посвідчує заповіт, свідки, а також фізична особа, яка підписує 🖊️ заповіт замість заповідача, не мають ❌ права до відкриття спадщини розголошувати відомості щодо факту складення заповіту, його змісту, скасування або зміни заповіту.

💡Не забувайте, що професійна правова допомога допоможе запобігти ризикам для сторін, захистити ваші права та позбавити від неприємних ситуацій.

Щодо отримання консультацій та послуг можна звернутись до нашого адміністратора https://www.facebook.com/profile.php?id=100000061951018 написавши в особисті повідомлення, або зателефонувати за номером +380674056955 

Все буде Україна!

Також, долучайтесь до нас у соціальних мережах:

• Telegram   https://t.me/zemfondukraine

• Facebook   https://www.facebook.com/groups/zemfondua

• YouTube   https://youtube.com/channel/UCqtlCc8IBG5HkubMcAlGAaw

• Instagram https://instagram.com/zemelnyy_fond_ukrayinu?igshid=YmMyMTA2M2Y=

• Наш сайт   https://www.zemfond.net

3 279 просмотров0 комментариев
bottom of page