top of page

Подарували орендовану земельну ділянку: чи можна розірвати договір оренди?

Договір дарування - це домовленість, за якою одна сторона (дарувальник) передає або зобов'язується передати в майбутньому другій стороні (обдаровуваному) безоплатно майно (дарунок) у власність.

      Причому за договором дарування можуть бути передані земельні ділянки сільськогосподарського призначення лише на користь:

- іншого з подружжя;

- родичів (дітей, батьків, рідних (повнорідних і неповнорідних) братів і сестер, двоюрідних братів і сестер, діда, баби, онуків, правнуків, рідних дядька та тітки, племінниці та племінника, пасинка, падчериці, вітчима, мачухи).

      Такі вимоги не поширюються на земельні ділянки несільськогосподарських угідь (крім земельних ділянок під польовими дорогами, запроектованими для доступу до земельних ділянок).

      Зміна власника, відповідно до ст.32 Закону України «Про оренду землі», не є підставою для зміни умов або розірвання договору, якщо інше не передбачено договором оренди землі.

     Оскільки за договором дарування переходить право власності до обдарованого,  тобто змінюється власник земельної ділянки, то за загальним правилом це не є підставою для розірвання договору.

      Проте необхідно уважно проаналізувати положення договору оренди, оскільки саме у вашому договорі може бути пункт, що зміна власника є підставою для розірвання договору.

      У випадку, якщо договором оренди передбачено, що договір оренди не може бути розірваний у випадку зміни власника, то необхідно шукати інші підстави для дострокового розірвання договору.

    Договір оренди може бути розірваний за згодою сторін та за рішенням суду в разі:

-якщо орендар істотно порушив умови договору;

-якщо орендар випадково знищив чи пошкодив земельну ділянку, через що використовувати її за призначенням неможливо;

-якщо орендар використовує земельну ділянку у спосіб, що суперечить екологічним вимогам;

-якщо орендар використовує земельну ділянку не за цільовим призначенням;

-якщо орендар систематично не сплачує вам орендну плату (два рази й більше);

-якщо орендар передав земельну ділянку в суборенду без вашого дозволу тощо.

     Що стосується односторонньої відмови від договору, то розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку не допускається, якщо інше не передбачено законом або договором.

    Тому першочергово необхідно проаналізувати положення договору та виявити можливі підстави для його розірвання.

    Також якщо Вас не влаштовують конкретні положення договору, то Ви можете запропонувати орендарю змінити їх за взаємною згодою сторін.

❤️Не забувайте, що професійна правова допомога допоможе запобігти ризикам для сторін, захистити їх від неправомірних дій та позбавити від неприємних ситуацій.


📲Щодо отримання консультацій та послуг можна звернутись в особисті повідомлення, або зателефонувати за номером +380674056955 ❤️


🇺🇦Все буде Україна!


💻Також долучайтеся до нас у соціальних мережах:







280 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все
bottom of page