top of page

Нові правила для експорту агропродукції в умовах воєнного стану

31 жовтня 2023 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Про реалізацію експериментального проекту з верифікації суб'єктів агропромислового комплексу в умовах воєнного стану» №1132.

  З 1 листопада 2023 р. до 31 грудня 2024 р. буде реалізовуватися експериментальний проект з верифікації суб'єктів агропромислового комплексу в умовах воєнного стану, що передбачає формування переліку верифікованих суб'єктів агропромислового комплексу, які здійснюють експорт товарів.

    До такого переліку потраплять експортери товарів, що класифікуються за кодами згідно з УКТЗЕД 1001, 1002, 1003, 1004, 1005, 1201, 1205, 1206 00, 1507, 1512, 1514 та 2306 - пшениці, жита, ячменю, вівса, кукурудзи, соєвих бобів, насіння ріпаку або кользи, насіння соняшнику, соєвої, ріпакової та соняшникової олії, макухи.

    Метою експериментального проекту є створення умов для унеможливлення зловживань та порушень законодавства під час експорту зазначених вищетоварів, а також забезпечення захисту прав суб'єктів агропромислового комплексу, які провадять господарську діяльність без порушень вимог законодавства, шляхом верифікації суб'єктів агропромислового комплексу.

    Координаторами проекту є Мінагрополітики, Мінекономіки, Мінцифри, Мінфін, Держмитслужба, ДПС.

    До переліку верифікованих суб'єктів агропромислового комплексу включається підприємець, який зареєстрований у ДАР, набув статусу користувача зазначеного Реєстру та відповідає одночасно таким критеріям:

1) зареєстрований як платник ПДВ станом на 23 лютого 2022 р. та на дату формування електронного запиту програмними засобами ДАР;

2) не має податкового боргу за платежем "Пеня за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності, за невиконання зобов'язань та штрафні санкції за порушення вимог валютного законодавства" (код платежу - 21081000);

3) стосовно нього не складений акт податкового органу щодо невстановлення місцезнаходження платника податків у зв'язку із неможливістю проведення перевірки щодо дотримання валютного законодавства;

4) підприємець має документальне підтвердження від банку, з яким працює, що з 23 лютого 2022 року по 27 жовтня 2023 року він провів хоча б одну успішну експортну операцію, по якій було повернення валютної виручки.

   Рішення про включення, відмову у включенні до або виключення з переліку верифікованих суб'єктів агропромислового комплексу за заявами суб'єкта агропромислового комплексу приймається Мінагрополітики протягом двох робочих днів з дати подачі заяв до ДАР.

     Підставою для прийняття рішення про відмову у включенні до переліку верифікованих суб'єктів агропромислового комплексу є невідповідність зазначеним вище критеріям.

      Не забувайте, що професійна правова допомога допоможе запобігти ризикам для сторін, захистити їх від неправомірних дій та позбавити від неприємних ситуацій.

      Щодо отримання консультацій та послуг можна звернутись до нашого адміністратора https://www.facebook.com/profile.php?id=100000061951018 написавши в особисті повідомлення, або зателефонувати за номером +380674056955

Все буде Україна!

Також долучайтеся до нас у соціальних мережах:

Наш сайт  https://www.zemfond.net

20 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Comments


bottom of page