top of page

Класифікатор видів цільового призначення земельних ділянок

Обновлено: 7 окт. 2023 г.

Класифікатор видів цільового призначення земельних ділянок, видів функціонального призначення територій

Класифікатор видів цільового призначення земельних ділянок (далі - Класифікатор), видів функціонального призначення територій та співвідношення між ними, а також правила їх застосування, розроблено відповідно до пункту 4 розділу II “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України від 17 червня 2020 р. № 711-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель”.

Класифікатор призначений для використання органами державної влади,  органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами, які здійснюють землеустрій, землевласниками та землекористувачами.

Нагадаю що в України діяло кілька класифікаторів:

- Український класифікатор цільового використання землі, затверджений листом Державного комітету по земельних ресурсах від 24 квітня 1998 р. № 14-1-7/1205 (скорочено - УКЦВЗ);

- Класифікація видів цільового призначення земель, затверджена наказом Державного комітету із земельних ресурсів від 23 липня 2010 р. № 548 (скорочено - КВЦПЗ);

- Класифікатор видів цільового призначення земельних ділянок,  діє відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 28.07.2021 № 821 із змінами із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 1077 від 27.09.2022№ 106 від 04.02.2023 (далі Класифікатор - додаток 59 до Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого Постановою КМУ від 17.10.2012 № 1051).

Введення в дію Класифікатора припиняє чинність КВЦПЗ та УКЦВЗ.

Об’єктами класифікації у Класифікаторі є земельні ділянки з певним видом їх цільового призначення в межах відповідних категорій земель та функціональних зон територій.

Вид цільового призначення земельної ділянки - визначений відповідно до встановлених законом вимог конкретний напрям використання земельної ділянки та її правовий режим в межах відповідної категорії земель та функціонального призначення територій.

Одиницею класифікації є вид цільового призначення земельної ділянки.

Земельній ділянці визначається один вид цільового призначення.

Класифікатор побудовано за принципом послідовної системи кодування.

Під час встановлення цільового призначення земельних ділянок здійснюється віднесення їх до певної категорії земель та виду цільового призначення в межах відповідних функціональних зон територій, визначених затвердженою містобудівною документацією.

Встановленим вид цільового призначення земельної ділянки вважається з моменту прийняття відповідного рішення органом державної влади, органом місцевого самоврядування, власником земельної ділянки в межах повноважень, визначених законодавством, та внесення відповідних відомостей про її цільове призначення до Державного земельного кадастру.

Усі види цільового призначення згруповані у секції відповідних категорій земель (наприклад категорія - землі сільськогосподарського призначення включає коди виду цільового призначення від 01.01 до 01.19, категорія – землі житлової та громадської забудови  поділяються на  земельні ділянки житлової забудови і включає коди виду цільового призначення від 02.01 до 02.12 та земельні ділянки громадської забудови – від 03.01 до 03.20. Тому зрозуміло, що сформована земельна ділянка  для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)має код виду цільового призначення згідно Класифікатора 02.01, який зазначається в Державному земельному кадастрі, рішеннях рад, в Державному реєстрі речових прав).

Категорія земель та вид цільового призначення земельної ділянки визначаються у випадках, установлених законодавством, у межах відповідного виду функціонального призначення території, передбаченого затвердженим комплексним планом просторового розвитку території територіальної громади, генеральним планом населеного пункту, детальним планом території.

Під час розроблення проекту землеустрою та формування земельної ділянки визначення її виду цільового призначення здійснюється розробником документації із землеустрою та містобудівної документації (детального плану території та/або його планувальних рішень у складі комплексного плану просторового розвитку території територіальної громади) згідно з рішенням органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування про надання дозволу на розроблення відповідної документації.

У разі визначення категорії земель та виду цільового призначення земельної ділянки приватної власності віднесення земельних ділянок до певної категорії та виду цільового призначення земельних ділянок здійснюється розробником такої документації із землеустрою та містобудівної документації згідно з договором на виконання відповідних робіт із землеустрою, укладеним з власником такої земельної ділянки.

Під час зміни цільового призначення земельних ділянок здійснюється зміна категорії земель та/або виду цільового призначення.

Зміна виду цільового призначення земельної ділянки відповідно його коду та назви здійснюється згідно з вимогами статті 20 Земельного кодексу України.

Зміна виду цільового призначення земельної ділянки у відомостях Державного земельного кадастру в разі наявності відомостей про функціональні зони здійснюється на підставі заяви власника (розпорядника, у визначених законом випадках - користувача) земельної ділянки, яка розташовується в межах відповідної функціональної зони, за формою згідно з додатком 12 до Порядку ведення Державного земельного кадастру.

У разі коли відомості про функціональне призначення території внесено до Державного земельного кадастру, зміна виду цільового призначення не потребує:

- розроблення документації із землеустрою

- прийняття рішень органу виконавчої влади та органу місцевого самоврядування

Оскільки під час внесення до Державного земельного кадастру відомостей про встановлення або зміну цільового призначення земельної ділянки належність земельної ділянки до відповідної функціональної зони визначається за даними Державного земельного кадастру, до моменту внесення до Державного земельного кадастру відомостей про функціональне призначення території, зміна цільового призначення земельної ділянки здійснюється за проектом землеустрою щодо зміни цільового призначення земельної ділянки.

У такому разі для внесення до відомостей про земельну ділянку змін щодо цільового призначення земельної ділянки Державному кадастровому реєстраторові подаються:

- заява за формою згідно з додатком 12 до Порядкуведення Державного земельного кадастру;

- оригінал документації із землеустрою або оцінки земель, яка є підставою для внесення таких змін;

- електронний документ.

Для приведення у відповідність цільового призначення земельної ділянки із Класифікатором, у разі коли таке цільове призначення визначене відповідно а також у разі коли таке цільове призначення визначено до набрання чинності УКЦВЗ, Державному кадастровому реєстраторові подаються:

- заява за формою згідно з додатком 12 до Порядкуведення Державного земельного кадастру;

- електронний документ з визначеним цільовим призначенням земельної ділянки відповідно до Класифікатора;

- лист структурного підрозділу Держгеокадастру, який здійснює повноваження на відповідній території, щодо можливості визначення цільового призначення земельної ділянки згідно з Класифікатором, який надається на запит власника або користувача земельної ділянки з урахуванням матеріалів формування земельної ділянки.

У разі коли код КВЦПЗ відповідає коду виду цільового призначення, зазначеному у Класифікаторі зміни до відомостей про земельну ділянку щодо її цільового призначення не вносяться.

У разі коли код КВЦПЗ  не відповідає коду виду цільового призначення, зазначеному у Класифікаторі, або взагалі відсутній внесення змін до відомостей про земельну ділянку щодо її цільового призначення здійснюється згідно із заявоюта доданими електронним документ з визначеним цільовим призначенням земельної ділянки відповідно до Класифікатора та листомструктурного підрозділу Держгеокадастру.

Не забувайте, що професійна правова допомога допоможе запобігти ризикам для сторін, захистити їх від неправомірних дій та позбавити від неприємних ситуацій.

      Щодо отримання консультацій та послуг можна звернутись до нашого адміністратора https://www.facebook.com/profile.php?id=100000061951018 написавши в особисті повідомлення, або зателефонувати за номером +380674056955

Все буде Україна!

Також долучайтеся до нас у соціальних мережах:

Наш сайт  https://www.zemfond.net

5 694 просмотра0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Comentarios


bottom of page