top of page

Договір оренди землі (максимальний захист)

Наша команда за весь час роботи із договорами зустрічала багато різноманітних ситуацій, де одна зі сторін намагалася знайти той самий пункт, завдяки якому можна було б уникнути юридичної відповідальності!


Укладення договору оренди земельної ділянки здійснюється:

  • із земель приватної власності – за згодою орендодавця та особи, яка має право орендувати таку земельну ділянку;

  • із земель державної або комунальної власності – на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування – орендодавця, або за результатами аукціону;

  • на підставі цивільно-правового договору або в порядку спадкування.


Форми договору оренди землі:

1. Договір оренди землі укладається у письмовій формі, за бажанням однієї зі сторін він може бути посвідчений нотаріально.

2. Типова форма договору оренди землі затверджена Постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2004 № 220.


Істотні умови договору оренди землі:

  • об’єкт оренди (кадастровий номер, місце розташування та розмір земельної ділянки);

  • дата укладення та строк дії договору оренди;

  • орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, способу та умов розрахунків, строків, порядку її внесення і перегляду, відповідальності за її несплату, а також інші умови, встановлені за домовленістю сторін.

Якщо договір не містить хоча б одну із зазначених істотних умов, в майбутньому він може бути визнаний неукладеним в судовому порядку.

Земельна ділянка за договором оренди землі вважається переданою орендодавцем орендареві з моменту державної реєстрації права оренди в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.


Строк дії договору оренди земельної ділянки:

1. Строк дії договору оренди земельної ділянки не може перевищувати 50 років.

2. Строк оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства, особистого селянського господарства не може бути меншим, ніж 7 років.


Орендна плата:

  • Сторони договору можуть дійти згоди про встановлення будь-якого розміру орендної плати, але не менше 3 % визначеної відповідно до законодавства вартості земельної ділянки, земельної частки (паю).

  • Орендна плата справляється у грошовій формі або за домовленістю сторін у натуральній формі.

  • Орендна плата за земельні ділянки, що перебувають у державній і комунальній власності, здійснюються виключно у грошовій формі.


Зміна умов договору оренди землі:

1. Зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін у письмовій формі шляхом укладення додаткової угоди.

2. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.

Зміни до договору оренди набирають чинності з моменту їх державної реєстрації у Державному реєстрі прав на нерухоме майно, а якщо договір змінюється у судовому порядку, то з дня набрання рішення суду про зміну договору законної сили, якщо в цьому рішенні не встановлено іншого строку, з подальшою державною реєстрацією.

ВАЖЛИВО: Договір оренди землі являється не просто шаблоном, а практичним результатом захисту обох сторін.

Не забувайте, що професійна правова допомога допоможе запобігти ризикам для сторін, захистити їх від неправомірних дій та позбавити від неприємних ситуацій.

    Щодо отримання консультацій та послуг можна звернутись до нашого адміністратора https://www.facebook.com/profile.php?id=100000061951018 написавши в особисті повідомлення, або зателефонувати за номером +380674056955

Все буде Україна!

Також долучайтеся до нас у соціальних мережах:

Наш сайт  https://www.zemfond.net

722 просмотра0 комментариев

Comments


bottom of page