Друзі, якщо Вам цікаві земельні питання, то підписуйтеся на наш канал та будьте першими, хто дізнається всі актуальні новини. Також не забувайте ставити лайки та коментувати наші відео! Команда «Земельного фонду України» створена для того, щоб допомогти кожному з вас вирішити земельні питання!
На сьогоднішній день, земельну ділянку сільськогосподарського призначення можна продати, навіть якщо вона перебуває в довгостроковій оренді у фермерів або агрохолдингів, тому наявність оренди жодним чином не забороняє власнику продавати свою землю. Земля все одно належить власнику і він може розпоряджатися нею, як захоче. Але оренда передбачає наявність переважного права орендаря на купівлю землі, тому зобов’язує власника вчиняти певні юридичні дії, які мають дуже важливе значення, щоб потім орендар не звертався до суду про порушення свого переважного права. Переважне право купівлі земельної ділянки сільськогосподарського призначення реалізується за умови, що орендар сплачує ціну, за якою здійснюється продаж земельної ділянки, а в разі продажу на аукціоні - якщо його пропозиція є рівною пропозиції, що є найбільшою із запропонованих учасниками аукціону (земельних торгів), а також виконує всі інші умови договору купівлі-продажу, встановлені продавцем.
Якщо власник орендованої землі захоче її продати, то він повинен не пізніш як за два місяці до дня укладення договору купівлі-продажу земельної ділянки звернутися до нотаріуса для реєстрації наміру щодо продажу земельної ділянки у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. В свою чергу нотаріус зобов’язаний протягом трьох робочих днів повідомити про такий намір орендаря цінним листом з описом вкладень та повідомленням про вручення або особисто під розписку.
Орендар вважається таким, що відмовився від свого переважного права купівлі с/г ділянки, якщо протягом місяця з дня, коли був належним чином повідомлений нотаріусом про намір продажу земельної ділянки, він:
не повідомив належним чином нотаріуса про бажання скористатися переважним правом шляхом подання нотаріусу заяви, справжність підпису на якій засвідчується нотаріально;
відмовився від укладення договору купівлі-продажу с/г ділянки;
не з'явився у призначені день і час для укладення договору (за умови отримання повідомлення про вручення суб’єкту переважного права повідомлення про призначення дати та часу укладення договору купівлі-продажу або повідомлення про відмову від отримання такого повідомлення або якщо повідомлення повернуто нотаріусу у зв’язку із закінченням встановленого строку зберігання).
Тільки у разі якщо орендар не скористався своїм переважним правом купівлі земельної ділянки або надав відмову, то договір купівлі-продажу земельної ділянки може бути укладений з третьою особою.
Висновки: Таким чином, власник може продати орендовану земельну ділянку, але з дотриманням переважного права купівлі такої земельної ділянки. Тому важливо пам’ятати як не порушити умови купівлі-продажу землі: -якщо ділянка буде продана з порушенням переважних прав, то особи, які мають переважні права, зможуть у судовому порядку перевести на себе права та обов'язки покупця ділянки. -якщо ділянку придбає особа, яка не має відповідного права то ділянка буде конфіскована. Далі вона буде примусово продана на земельних торгах, а виручені гроші будуть повернуті її колишньому власнику.
Друзі, не забувайте підписуватись на наш канал, ставити лайки та коментувати відео. З нами Ви будете в курсі всіх земельних нюансів та нововведень.
Дякую за увагу! Намагався, щоб цей ефір був вам корисним! Кожному з вас бажаю успіхів у земельних справах та, звісно, якнайшвидшого миру!
Щодо отримання консультацій та послуг можна звернутись в особисті повідомлення, або зателефонувати за номером +380674056955!
Також долучайтеся до нас у соціальних мережах:
Telegram https://t.me/zemfondukraine
YouTube https://youtube.com/channel/UCqtlCc8IBG5HkubMcAlGAaw
Instagram https://instagram.com/zemelnyy_fond_ukrayinu?igshid=YmMyMTA2M2
Тікток https://www.tiktok.com/@zemfondua?_t=8frsFQWkXMU&_r=1
Viber-канал https://invite.viber.com/?g2=AQBLghuOquJ541G0dqvD9O%2Bq0JYrWCQKNB3cK60xnGImxuH3HVluJ93HUursWgv8
Comments