top of page

Агрострахування в Україні

Агрострахування є важливим інструментом в системі аграрного бізнесу. Страхування сільськогосподарської продукції може допомогти мінімізувати наслідки несприятливих обставин та подій. Але на сьогодні в Україні страхування сільськогосподарської продукції дуже слабко розвинуте, у порівнянні зі страхуванням сільськогосподарської техніки, нерухомого майна.

Погодні умови в останні роки дуже непередбачувані та динамічно змінюються. Отже, агрострахування може відіграти важливу роль у сприянні сталого розвитку агробізнесу, за рахунок мінімізації  фінансових втрат аграріїв від капризів природи та техногенних аварій (катастроф).

В Україні запроваджена система страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою: Закон України «Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою» від 24.07.2021 року; Постанову КМУ «Про затвердження Порядку надання державної підтримки страхування сільськогосподарської продукції» від 12.02.2022 року.

Інформація щодо державної підтримки розміщена на сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України - https://minagro.gov.ua/pidtrimka/zdeshevlennya-kreditiv

Державною підтримкою страхування сільськогосподарської продукції є надання сільськогосподарським товаровиробникам з державного бюджету в порядку, грошових коштів у вигляді відшкодування частини вартості страхового платежу (страхової премії), нарахованого за договором страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою.

Відшкодування вартості страхового платежу здійснюється через настання страхового випадку. Страховим випадком є настання події, передбаченої договором страхування та ЗУ «Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою».

За даним Законом страхування сільськогосподарської продукції поділяється на:

Страхування сільськогосподарських культур і багаторічних насаджень;

Страхування сільськогосподарських тварин.

У випадку страхування сільськогосподарських культур і багаторічних насаджень до страхового випадку відносять загибель (втрата, пошкодження) застрахованих посівів (посадок), загибель (недобір, недоотримання) застрахованого врожаю, продуктів бджільництва, відхилення від значення показників (індексів), визначених страховиком і страхувальником у договорі страхування, інші події, передбачені договором страхування.

Страховим випадком у страхуванні сільськогосподарських тварин може бути загибель (втрата, вимушений забій, травматичне пошкодження або захворювання) застрахованих сільськогосподарських тварин, інші події, передбачені договором страхування.

Тобто, у разі, якщо товаровиробник заключив договір зі страхувальником про страхування сільськогосподарської продукції, у разі настання страхового випадку, відбудеться відшкодування частини сплачених страхових платежів. Компенсація надається у розмірі до 60 відсотків вартості страхового платежу.

Ціллю страхування майбутнього врожаю є значнезменшення ризиків для аграрного бізнесу в наслідок його повної втрати (пошкодження).

У випадку, якщо страховий випадок стався в період дії воєнного стану, то страхова компанія не звільняється від своїх зобов'язань перед клієнтом, але може бути застосований інститут форс-мажору.

28 лютого 2022 року Торгово-промисловою палатою України було опубліковано лист щодо засвідчення форс-мажорних обставин у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України.

У випадку настання форс-мажорних обставин, це може бути підставою для звільнення страхової компанії від відповідальності за невиплату страхового відшкодування тільки за умови, якщо форс-мажорні обставини та саме невиконання мають зв'язок.

Таким чином, страхова компанія не може відмовити у здійсненні страхової виплати посилаючись виключно на те, що в Україні введено воєнний стан.

Страхові відшкодування відбуваються лише через наявність страхового випадку. Страховий випадок визначається договором або законом.

Отже, якщо договором передбачений такий страховий випадок, як «шкода, вчинена бойовими діями», то виплати звичайно будуть.

На сьогодні можна сказати, що агрострахування в Україні тільки запроваджується. Досвід інших країни показав, що це є ефективним захистом агробізнесу. І в Україні унайближчі часи це стане важливим та обов'язковим питанням.

Вся наша робота спрямована на довгострокову ефективність. Ми прагнемо, щоб жоден Клієнт не відчув того, що разом з ним компанія обслуговує ще сотню Клієнтів. Це наш пріоритет.


Познайомившись з нами, можна більше не шукати юристів за рекомендаціями або в інтернеті. Ми якісно вирішимо будь-які суміжні юридичні питання.


Ми створені для того, щоб допомогти громадянам України розібратися із труднощами земельних відносин. Власникам землі які звертаються до нас за допомогою наші спеціалісти можуть надати більш розгорнуті консультації з питань які вас цікавлять. Незабувайте, що професійна правова допомога допоможе запобігти ризикам для сторін, захистити їх від неправомірних дій та позбавити від неприємних ситуацій. Щодо отримання консультацій та послуг можна звернутись до нашого адміністратора https://www.facebook.com/profile.php?id=100000061951018 написавши в особисті повідомлення, або зателефонувати за номером +380674056955

Все буде Україна!

• Також, долучайтесь до нас у соціальних мережах:

• Telegram   https://t.me/zemfondukraine

• Facebook   https://www.facebook.com/groups/zemfondua

• YouTube   https://youtube.com/channel/UCqtlCc8IBG5HkubMcAlGAaw

• Instagram  https://instagram.com/zemelnyy_fond_ukrayinu?igshid=YmMyMTA2M2Y=

• Наш сайт   https://www.zemfond.net

36 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все
bottom of page