top of page

Яка встановлена відповідальність за перевищення граничної площі земельної ділянки у 100 га?

Обновлено: 16 дек. 2021 г.

Відповідно до ч. 12 ст. 55 Закону України «Про нотаріат» від 02.09.93 р. № 3425-XII передбачено, що при посвідченні угоди про відчуження земельної ділянки с/г призначення перевіряється дотримання встановлених Земельним кодексом України вимог до набувачів права власності на земельні ділянки с/г призначення, у тому числі обмежень щодо загальної площі земельних ділянок с/г призначення, які вправі набувати у власність одна особа. Така перевірка проводиться нотаріусом до посвідчення правочину про відчуження земельної ділянки

Нотаріусам для перевірки даного факту надається доступ низки державних реєстрів, а саме: до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (ДРРП), Державного земельного кадастру (ДЗК), Державного реєстру актів цивільного стану громадян та Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань (ЄДР).

У разі виявлення розбіжностей у відомостях, нотаріус має зупинити посвідчення даного правочину.

За результатами проведеної перевірки нотаріус складає протокол. Якщо за результатами перевірки виявлено невідповідність майбутнього набувача вимогам законодавства, нотаріус відмовляє у посвідченні угоди.

Контроль за дотриманням земельного законодавства щодо відповідності вимогам визначеним у ст. 130 ЗКУ, здійснюватиме Держгеокадастр.

Відповідно до ч. 3 ст. 130 ЗКУ наслідками порушення вимог щодо набувачів сільгоспземлі є:

  • визнання правочину, за яким набувається право власності на земельну ділянку, недійсним;

  • конфіскація земельної ділянки.

У відповідності до п. 34 Порядку № 637 у разі виявлення порушення вимог ст. 130 ЗКУ орган, що здійснює державний контроль за використанням та охороною земель, готує матеріали за результатами проведеної перевірки для подання позову до суду про конфіскацію відповідної земельної ділянки.

Відповідно до ч. 3 ст. 145 ЗКУ, конфіскації за рішенням суду підлягають земельні ділянки, площа яких перевищує граничну площу земель с/г призначення, що можуть перебувати у власності однієї особи.

Таким чином, буде проводитися конфіскація надлишків земель що є у власності громадянина. Далі відбуватиметься продаж конфіскованої земельної ділянки за рішенням суду на земельних торгах. Ціна проданої на земельних торгах земельної ділянки, за вирахуванням витрат, пов’язаних з її продажем, виплачуватиметься її колишньому власнику.

Інформація з інтернету

506 просмотров0 комментариев

Comments


bottom of page