top of page

Що робити, якщо відповідь на звернення не надали?

Обновлено: 18 июл. 2022 г.

Anna Gladun - незалежний юрист із земельних питань Земельний фонд України


Доволі часто виникають ситуації коли є спірні відносини та їх неможливо врегулювати в усному порядку, тому необхідно звертатись у письмовому для отримання офіційної відповіді. Звертаючись до відповідних органів, підприємств, установ та організацій, очікуємо отримати відповідь у визначений термін. Є різні шляхи подання звернення, зокрема: електронний спосіб, шляхом надсилання листа та подання особисто. Надсилати поштою необхідно за допомогою рекомендованого листа. При поданні звернення особисто необхідно, щоб його зареєстрували, поставивши № та дату реєстрації. До електронного звернення встановлені аналогічні вимоги, що і до такого, яке подане у письмовій формі.

Вимоги до звернення У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним.  При надсиланні електронним способом необхідного підписати звернення та надіслати відскановану його копію (ст. 5 Закону України «Про звернення громадян»).

У який термін повинні надати відповідь на звернення Відповідно до Закону України «Про звернення громадян»,звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше 1 місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, – невідкладно, але не пізніше 15 днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені питання неможливо, керівник відповідного органу встановлює необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. Загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати 45 днів (ст. 20 Закону України «Про звернення громадян»).

Контроль за дотриманням законодавства про звернення громадян здійснюють Верховна Рада України, народні депутати України, Президент України, Кабінет Міністрів України, Уповноважений з прав людини Верховної Ради України, Верховна Рада Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські, районні, районні в містах Києві та Севастополі державні адміністрації, сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі комітети, депутати місцевих рад, а також міністерства, інші центральні органи виконавчої влади щодо підпорядкованих їм підприємств, установ та організацій (ст. 28 Закону України «Про звернення громадян»). У зв’язку з цим, у випадку ненадання відповіді, необхідно звертатись до органів, які здійснюють контроль за дотриманням законодавства про звернення громадян, із скаргою про ненадання відповіді. Також, контроль за дотриманням законодавства про звернення громадян здійснює Уповноважений Верховної Ради України з прав людини. Для цього необхідно надіслати скаргу про ненадання відповіді. Також, Ви маєте право звернутись до суду із позовною заявою про зобов’язання надати письмову відповідь на звернення.

*Якщо вам здається, що подати звернення дуже просто і варто лише все написати своїми словами то це груба помилка. Є дуже багато нюансів, які потрібно враховувати та розумітися в них. Тому завжди прекрасною рекомендацією буде звернення до юриста який допоможе написати та відправити звернення розповість які звернення не підлягають розгляду, яка відповідальність встановлена за відмову у розгляді звернення та що робити у випадку якщо відповіді не отимали у визначений термін. Вже після цього за потребою допоможе зі скаргою. * Вся наша робота спрямована на довгострокову ефективність. Ми прагнемо, щоб жоден Клієнт не відчув того, що разом з ним компанія обслуговує ще сотню Клієнтів. Це наш пріоритет. Познайомившись з нами, можна більше не шукати юристів за рекомендаціями або в інтернеті. Ми якісно вирішимо будь-які суміжні юридичні питання. Ми створені для того, щоб допомогти громадянам України розібратися із труднощами земельних відносин. Власникам землі які звертаються до нас за допомогою наші спеціалісти можуть надати більш розгорнуті консультації з питань які вас цікавлять. Незабувайте, що професійна правова допомога допоможе запобігти ризикам для сторін, захистити їх від неправомірних дій та позбавити від неприємних ситуацій. Щодо отримання консультацій та послуг можна звернутись до нашого адміністратора Сергій Коновалов написавши в особисті повідомлення. Все буде Україна!

Також, долучайтесь до нас у соціальних мережах:

Наш сайт https://www.zemfond.netbottom of page