top of page

Розберемось, що таке орендна плата.

Що робити, коли орендар сплачує орендну плату в більшому розмірі, ніж передбачено договором?


Розберемось, що таке орендна плата.


Це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір орендної плати за землю встановлюється за згодою сторін та вказується в договорі оренди.


Якщо у вас в договорі відсоток виплат становить 5 %, ви повинні отримати суму не меншу. Крім випадку, коли орендар має право вимагати відповідного зменшення орендної плати, якщо стан орендованої земельної ділянки погіршився не з його вини.


Зараз ситуація така, що орендарі фактично виплачують розмір орендної плати набагато більший, ніж встановлено договором оренди.


Тут доволі просто розібратись чому так. Головна причина – обов’язковий єдиний податок ПДФО – 18 % та військовий збір – 1,5 %, які повинен сплачувати орендар. І ми вже розуміємо, чим менший відсоток виплат, тим менша сума вирахування податку.


Наприклад, за договором оренди нормативна грошова оцінка становить 80 тис 684,57 грн, тоді орендна плата вноситься орендарем у розмірі 3 % від нормативно грошової оцінки земельної ділянки та становить 2 тис 420,53 грн на рік. Єдиний податок буде вираховуватись саме з суми нарахованої за договором оренди (а саме з суми 2 тис 420,53). А фактично орендар буде виплачувати вам 12 % від нормативно грошової оцінки – 9 тис 682,14 грн.


Орендодавці з радістю отримують таку суму, бо не розуміють власної небезпеки. Виникає ситуація, коли ви декілька років поспіль отримуєте кошти від орендаря, а потім він раптом перестає виплачувати орендну плату та, апелюючи до умов договору, заявляє, що існує значна переплата з орендної плати. Також це можуть використовувати як шантаж, щоб орендодавець підписав новий договір оренди.


Увага! Сплата орендної плати в більшому розмірі не надає права орендарю на повернення цих сум у розумінні статті 1215 ЦК України.


Що ж робити орендодавцям в такій ситуації?


Варто перечитати договір оренди. Особливо з місця посилання на можливі зміни до договору, як вони відбуваються, порядок виплат та якими документами підтверджуються ці виплати.


Варто в такій ситуації мати якісь підтверджуючі документи: платіжні доручення, чеки, виписки з банку, видаткові касові ордери.


Такі спори потрібно вирішувати в судовому порядку і обов’язково правильно сформулювати позовні вимоги.


Якщо у вас виникла проблемна ситуація щодо оренди земельної ділянки, а тим більше питання, що потребує юридичного втручання – фахівці Земельного фонду України готові вас підтримати консультаціями та підготовкою необхідних документів. У разі потреби надаємо юридичний супровід щодо спірних правовідносин та візьмемося захищати ваші інтереси в суді. Працюємо з фізичними та юридичними особами по всій території України.


Як мудро радять лікарі, не займайтеся самолікуванням, зверніться до спеціалістів! За всіх не відповідаємо. Але якість послуг ЗФУ – гарантуємо!0 просмотров0 комментариев
bottom of page