top of page

Зміна власника земельної ділянки, що перебуває в оренді.

Перехід права власності на орендовану земельну ділянку до іншої особи у тому числі в порядку спадкування, реорганізація юридичної особи-орендаря не є підставою для зміни умов або припинення договору, якщо інше не передбачено договором оренди землі ч. 4 ст. 32 Закону України «Про оренду землі».

Аналогічні положення також зазначено у статті 770 Цивільного кодексу України, у разі зміни власника речі, переданої у найм, до нового власника переходять права та обов'язки наймодавця.

У статті 148-1 Земельного кодексу України, зазначені наступні положення, щодо переходу права власності на земельні ділянки, що перебувають у користуванні:

**1. **До особи, яка набула право власності на земельну ділянку, що перебуває у користуванні іншої особи, з моменту переходу права власності на земельну ділянку переходять права та обов’язки попереднього власника земельної ділянки за чинними договорами оренди, суперфіцію, емфітевзису, земельного сервітуту щодо такої земельної ділянки.

**2. **У разі переходу права власності на земельну ділянку, що перебуває у постійному користуванні, від держави до територіальної громади або від територіальної громади до держави до набувача земельної ділянки переходять права та обов’язки власника земельної ділянки за правовідносинами постійного користування нею.

3. Особа, яка набула право власності на земельну ділянку, протягом одного місяця з дня набуття права власності на неї зобов’язана повідомити про це її користувачів із зазначенням:

  • кадастрового номера, місця розташування та площі земельної ділянки;

  • найменування для юридичних осіб, прізвища, ім’я, по батькові для фізичних осіб нового власника;

  • місця проживання нового власника, його поштової адреси;

  • платіжних реквізитів у разі, якщо законом або договором передбачена плата за користування земельною ділянкою у грошовій формі.

Повідомлення надсилається користувачу земельної ділянки рекомендованим листом з повідомленням про вручення або вручається йому особисто під розписку. Підсумовуючи, факт переходу права власності на земельну ділянку, що перебуває в оренді, не припиняє та не є підставою для зміни обсягу прав та обов’язків землекористувача щодо порядку та умов користування такою земельною ділянкою. Внесення змін до договору оренди землі допускається лише за згодою обох сторін.

Власникам землі які звертаються до нас за допомогою наші спеціалісти зможуть надати більш розгорнуті консультації з питань які вас цікавлять.31 просмотр0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Comentarios


bottom of page