top of page

Довірча власність

Обновлено: 13 июл. 2022 г.

У багатьох аграріїв країни почало виникати логічне запитання, а чи не є інститут довірчої власності, так званим «шахрайським» знаряддям. *

Тому тут треба все детально вичтити і все по можливості зрозуміти.

**Схема дуже проста : **

**- укладаємо договір позики; **

**- далі договір про встановлення довірчої власності; **

**- після закінчення терміну договору довірчий власник має право звернути стягнення на об’єкт довірчої власності. **

Якщо повернемось в минуле то в 2019 році приймається закон № 132 – IX « Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні», який зі слів авторів законопроекту, мав на меті, захистити інтереси кредиторів, на території України.

Вищевказаним законом були внесені зміни до Цивільного, Земельного Кодексу та з”являється ще один вид забезпечення виконання зобов’язань – особливий вид довірча власність, яка на нашу думку призводить до деякого дисбалансу інтересів боржників по відношенню до кредиторів.

Внутрішньо для себе, ми повязували це, саме з розвитком ринку землі, особливо з тими змінами, які були внесені до статті 89-1 Земельного Кодексу та редакцією частини 3 статті 597 ЦК України, яка звучить наступним чином « з моменту встановлення довірчої власності право власності особи, яка передала своє майно у довірчу власність, припиняється».

Наприкінці травня 2022 року у відповідь на звернення народного депутата, Міністерство Юстиції України готує лист, яким спростовує можливість відчуження земельної ділянки сільськогосподарського призначення шляхом укладання договору про встановлення довірчої власності, посилаючись на вичерпний перелік договорів, передбачених** статтею 131 Земельного Кодексу, **за якими може бути здійснено таке відчуження та в якій відсутній такий вид договору – як встановлення довірчої власності.

Довірчий власник земельної ділянки, якщо це передбачено договором, за яким встановлюється довірча власність, може передавати земельну ділянку в користування третім особам лише на праві оренди з такими особливостями:

*• строк оренди землі припиняється з моменту звернення стягнення на земельну ділянку; *

*• орендар не може здійснювати на земельній ділянці будівництво, видобування корисних копалин або здійснювати поліпшення, які неможливо відокремити від земельної ділянки без завдання шкоди. *

Якщо це передбачено договором, за яким встановлюється довірча власність, довірчий власник має право укладати договори про встановлення земельних сервітутів. Строк таких сервітутів припиняється з моменту звернення стягнення на земельну ділянку.

Довірчий власник не має права без погодження із засновником довірчої власності: здійснювати поділ, об’єднання земельних ділянок; погоджувати документацію із землеустрою; ініціювати питання щодо зміни цільового призначення земельної ділянки; відчужувати земельну ділянку в порядку викупу її для суспільних потреб.

Вся наша робота спрямована на довгострокову ефективність. Ми прагнемо, щоб жоден Клієнт не відчув того, що разом з ним компанія обслуговує ще сотню Клієнтів.

ЦЕ НАШ ПРІОРИТЕТ.

Познайомившись з нами, можна більше не шукати юристів за рекомендаціями або в інтернеті. Ми якісно вирішимо будь-які суміжні юридичні питання.

Ми створені для того,щоб допомогти громадянам України розібратися із труднощами земельних відносин.

Власникам землі, які звертаються до нас за допомогою, наші спеціалісти можуть надати більш розгорнуті консультації з питань які вас цікавлять. Не забувайте, що професійна правова допомога допоможе запобігти ризикам для сторін, захистити їх від неправомірних дій та позбавити від неприємних ситуацій.

Щодо отримання консультацій та послуг можна звернутись до мене, написавши в особисті повідомлення або зателефонувати нам за номером (067) 405 69 55

Наш сайт: www.zemfond.net

ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА!154 просмотра0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Comments


bottom of page