top of page

АГРОХІМІЧНИЙ ПАСПОРТ ПОЛЯ, ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ

Агрохімічний паспорт земельної ділянки (поля) – документ, що містить дані щодо агрохімічної характеристики грунтів і стану їхнього забруднення токсичними речовинами та радіонуклідами

На сьогоднішній час наше розуміння землі обмежується поняттями площі, території та якимись примітивними термінами – чорнозем, пісок, глина. А от коли виникає питання щодо агрохімічного паспорта поля більшість не розуміє про що може йти мова.

То ж сьогодні хочу надати вам дуже корисну інформацію.

Агрохімічна паспортизація земель сільськогосподарського призначення – обов’язкове агрохімічне обстеження ґрунтів з видачею агрохімічного паспорта поля, земельної ділянки, в якому фіксуються початкові та поточні рівні забезпечення поживними речовинами ґрунтів, рівні їх забруднення токсичними речовинами та радіонуклідами.

Результатом агрохімічної паспортизації всіх земель сільськогосподарського призначення, яка проводиться з метою державного контролю за зміною показників родючості, забруднення ґрунтів токсичними речовинами і радіонуклідами, раціонального використання земель сільськогосподарського призначення є агрохімічний паспорт поля, земельної ділянки.

Земельна ділянка чи поле не лише територія, а і грунтовий покрив, який забезпечує формування певного рівня врожайності сільськогосподарських рослин.

Тому агрохімічний паспорт є високотехнологічним продуктом, який дозволяє дати оцінку рівня можливої врожайності та екологічного рівня безпечності.

В першу чергу дані агрохімічного паспорта дають можливість розрахувати оптимальну кількість добрив або меліорантів для отримання високих та екологічно безпечних врожаїв. Агрохімічний паспорт є незамінною річчю при продажі дачної ділянки так як покупець завжди буде цікавитись родючостю землі. Гарним плюсом при продажі такої ділянки є те, що якщо ви працювали на цій ділянці, вносили органічні та мінеральні добрива точно поліпшували якісні показники грунту. Якщо простіше говорити то вкладали в цю землю якісь матеріальні ресурси тому, зараз ви можете при наявності агрохімічного паспорта обгрунтовано просити, навіть збільшення вартості ділянки.

Інколи виникають не дуже приємні ситуації такі як: пилові бурі, змив грунту, техногенні катастрофи чи навіть неадекватного поводження сусідів та інших осіб, що призводить до забруднення чи погіршання стану грунтового покриву ось саме тут і наявність агрохімічного паспорта дозволяє притягнути до відповідальності винуватця чи навпаки уникнути такої відповідальності в обєктивному правовому полі.

А також звертаю вашу увагу на те, що 01.07.2021 року був знятий мораторій на продаж землі і тут агрохімічний паспорт буде надійною та вимірюваною основою для укладання іпотечних угод, страхового забезпечення, відшкодування збитків, отримання кредитів.

Щоб отримати агрохімічний паспорт, вам необхідно заповнити наступні документи:

  • Бланк заявки для організаці;

  • Перелік ділянок чи полів, що підлягають обстеженню.

Агрохімічний паспорт поля, земельної ділянки підписується уповноваженою посадовою особою центрального органу виконавчої влади з питань формування та забезпечення реалізації державної аграрної політики, а в разі її відсутності – особою, що її заміщує. Підпис засвідчується печаткою.

Власники земель сільськогосподарського призначення повинні мати агрохімічний паспорт, а саме ця вимога стосується:

  • орних земель;

  • сінокосів і пасовищ;

  • земель з багаторічними насадженнями.

*********Ми створені для того, щоб допомогти громадянам України розібратися із труднощами земельних відносин. *********

***Наша ціль та завдання - це швидка та оперативна юридична допомога та консультація для усіх громадян України, що потрапили у складну ситуацію. Наші спеціалісти готові запропонувати варіанти розв'язання Вашої проблеми та допомогти вирішити будь-яке питання, у межах правового поля.26 просмотров0 комментариев

Comments


bottom of page