Одразу для заспокоєння скажемо вам шахрайські угоди трапляються вкрай рідко і ось чому. Відповідальність при оформлені угоди купівлі-продажу землі лежить на нотаріусі. Він перевіряє наявність обтяжень на землю, санкцій, офіційного джерела походження коштів у покупця, згоди другого з подружжя та ін. У разі невідповідності вимогам, він зобов’язаний відмовити у державній реєстрації. Також у силах нотаріуса забезпечити дотримання процедури переважного права орендаря. Так продавець захищений і може бути спокійний.
Чи всі нотаріуси можуть оформити таку угоду?
Ні, лише акредитовані нотаріуси можуть вчиняти реєстраційні дії, пов’язані з купівлею-продажем нерухомого майна. Перелік таких фахівців можна знайти на сайті Міністерства юстиції України.
Якщо ви вирішили довірити продаж ділянки брокеру чи керівній компанії, то дотримуйтеся цих рекомендацій:
завжди перевіряйте наявність офісу та юридичної адреси компанії;
пошукайте сайт компанії з контактами, інформацією про власників та досвід роботи у галузі;
дізнайтесь, хто сплачує нотаріальні та супутні витрати при проведенні угоди;
перегляньте статус компанії на сайті YouControl: чи відповідає вид діяльності послугам, які надає компанія, чи є інформація про власників, чи не перебуває в статусі ліквідації або банкрутства;
дізнайтесь чи сплачує компанія гроші за ділянку наперед. Якщо так, то це буде значною перевагою.
А зараз дуже ВАЖЛИВЕ
До моменту, поки ви не отримаєте кошти за ділянку, не варто передавати оригінали документів посередникам або орендарям, як би вас не переконували та як давно ви б не були знайомі. Інакше, можна натрапити на небезпеку і втратити власність.
❤️Не забувайте, що професійна правова допомога допоможе запобігти ризикам для сторін, захистити їх від неправомірних дій та позбавити від неприємних ситуацій.
📲Щодо отримання консультацій та послуг можна звернутись в особисті повідомлення, або зателефонувати за номером +380674056955 ❤️
🇺🇦Все буде Україна!
💻Також долучайтеся до нас у соціальних мережах:
🟡Telegram https://t.me/zemfondukraine
Bình luận