top of page

Вилучення неоформлених ділянок у користувачів

Відповідно до Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)», у разі якщо до 1 січня 2025 року власник невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємець не оформив право власності на земельну ділянку, він вважається таким, що відмовився від одержання земельної ділянки. Тож після 1 січня 2025 року незатребувані ділянки повинні бути визнані безхазяйними, їх передадуть у комунальну власність територіальної громади, на території якої вони розташовані.


Однак Верховна Рада України прийняла Закон України щодо захисту інтересів власників земельних часток (паїв), а також застосування адміністративної процедури у сфері земельних відносин (реєстр. № 11150). Прийнятим Законом передбачено, зокрема:

  • продовження строку оформлення невитребуваних (нерозподілених) земельних ділянок, здійснення розподілу земельних ділянок між власниками земельних часток (паїв) та їх спадкоємцями земель, що залишилися у колективній власності після розподілу земельних ділянок (з 2025 року до 2028 року).

  • відновлення обов'язковості підвищення кваліфікації сертифікованих інженерів-землевпорядників (на сьогодні норма зупинена на час військового стану).

  • відновлення можливості здійснення заходів з обміну правами користування земельними ділянками сільськогосподарського призначення, розташованими у масиві земель сільськогосподарського призначення на підставі рішення суду.


Крім того, Закон передбачає особливості застосування адміністративної процедури у земельних відносинах, яка зокрема забороняє органам виконавчої влади та місцевого самоврядування відповідно до Закону України «Про адміністративну процедуру» відкликати свої ж рішення про передачу земельних ділянок у власність та користування. Акт закріпив правило, за яким визнавати недійсними протиправні рішення органів влади про передачу земельних ділянок має лише суд.

Також, нагадуємо, що примусове вилучення земельної ділянки здійснюється у разі неотримання згоди власника земельної ділянки, з викупом цих об'єктів для суспільних потреб у державну чи комунальну власність лише як виняток з мотивів суспільної необхідності. Про цей випадок ми писали у своїх попередніх публікаціях.


Не забувайте, що професійна правова допомога допоможе запобігти ризикам для сторін, захистити їх від неправомірних дій та позбавити від неприємних ситуацій.


📲Щодо отримання консультацій та послуг можна звернутись в особисті повідомлення, або зателефонувати за номером +380674056955 ❤️


Все буде Україна!


💻Також долучайтеся до нас у соціальних мережах:

140 просмотров0 комментариев

Kommentare


bottom of page