top of page

Сусід порушує правила добросусідства: що робити?

Суперечки між сусідами земельних ділянок – досить розповсюджене явище, яке часто пов’язано з необізнаністю сторін зі своїм обов’язком дотримуватися добросусідських відносин.

Зміст добросусідства розкривається у ст. 103 Земельного кодексу України та полягає у тому, що власники та землекористувачі земельних ділянок повинні обирати такі способи використання земельних ділянок відповідно до їх цільового призначення, при яких власникам, землекористувачам сусідніх земельних ділянок завдається найменше незручностей.

Сусіди зобов'язані здійснювати будь-яку дозволену діяльність на своїх ділянках, не порушуючи права на землю один одного, та дотримуватись при цьому принципу співпраці в напрямку покращення загальних якісних характеристик землі.


До прикладів “незручностей”,  які може завдати сусід, відносять:

  • втрату можливості власником або землекористувачем вирощувати сільськогосподарську продукцію через зведення споруд, які перешкоджають доступу сонячного світла;

  • зелені насадження, які ростуть на сусідній земельній ділянці або ж на межі земельних ділянок та затіняють ділянку, заважають вирощуванню городини;

  • неприємні запахи, які виникають внаслідок господарської або іншої діяльності та поширюються на сусідні земельні ділянки; 

  • спалювання листя, сміття, яке призводить до задимлення та забруднення повітря на сусідній ділянці;

  • шумове забруднення тощо.


Земельним кодексом встановлено, що спори щодо дотримання правил добросусідства вважаються земельними спорами. Так, відповідно до ст. 158 ЗК органи місцевого самоврядування вирішують земельні спори, що стосуються додержання громадянами правил добросусідства.

Тому,  якщо ваші сусіди в добровільному порядку не дотримуються правил добросусідства, ви маєте право подати заяву до сільської, селищної або міської ради аби примусити їх виконувати зазначені вимоги. Така заява розглядається у тижневий строк з дня її подання за участю зацікавлених сторін. За наслідками розгляду заяви приймається рішення, де і зазначається порядок його виконання.


Також ви можете захистити свої права шляхом подання позову до суду. Однак, необхідно зібрати докази порушення вашого права. В залежності від видів порушення, доказами будуть акти перевірок, висновки експертів, показання свідків тощо.


❤️Не забувайте, що професійна правова допомога допоможе запобігти ризикам для сторін, захистити їх від неправомірних дій та позбавити від неприємних ситуацій.


📲Щодо отримання консультацій та послуг можна звернутись в особисті повідомлення, або зателефонувати за номером +380674056955 ❤️


🇺🇦Все буде Україна!


💻Також долучайтеся до нас у соціальних мережах:124 просмотра0 комментариев

Comments


bottom of page