top of page

Скільки землі відчужували та спадкували українці протягом останніх років?

Майже півмільйона гектарів землі було відчужено з моменту відкриття ринку землі. З них за два роки, станом на вересень 2023, за договорами купівлі-продажу було продано 365 тисяч га.

В якій області земля була найдорожчою?

За два роки найбільшу кількість земельних угідь було передано у спадщину — 828 тисяч га. А загалом за весь період відкритого ринку землі було відчужено 448 тисяч га.

Більш ніж половина від загального обсягу була продана протягом перших 8 місяців, до початку повномасштабного вторгнення — 203 тисячі га. Певне пожвавлення на ринку спостерігалось з лютого 2023 року, натомість влітку зафіксовано падіння кількості як за кількістю угод, так й за площею проданих угідь. Ймовірно, це пов’язано з очікуваннями щодо розширення кола покупців землі — зокрема, з 2024 року купувати землю зможуть й юридичні особи.

Загалом, середня площа угоди «купівлі-продажу» складає 2,20 гектари. Водночас ​​середня ціна угоди — інформація про які наявна у базі моніторинга земельних відносин — становить 39-45 тис грн. Найдешевшою за весь час з моменту відкриття ринку стала земля на Херсонщині — 23 тисячі грн за гектар. А найдорожчі угіддя виявились на Львівщині — 132 тисячі грн за гектар.

Джерело: Закон і Бізнес

Не забувайте, що професійна правова допомога допоможе запобігти ризикам для сторін, захистити їх від неправомірних дій та позбавити від неприємних ситуацій.

     Щодо отримання консультацій та послуг можна звернутись до нашого адміністратора https://www.facebook.com/profile.php?id=100000061951018 написавши в особисті повідомлення, або зателефонувати за номером +380674056955

Все буде Україна!

Також долучайтеся до нас у соціальних мережах:

Наш сайт  https://www.zemfond.net

25 просмотров0 комментариев

Comments


bottom of page