top of page

Що потрібно знати про поділ земельної ділянки?

Більш детальніше розкриваємо дане питання у відео.

Питання поділу земельної ділянки виникає досить часто. У більшості випадків поділ застосовується, наприклад, коли:

  • необхідно продати, подарувати, обміняти не всю земельну ділянку, а лише її частину;

  • потрібно провести поділ земельної ділянки між співвласниками будинку;

  • коли людина хоче залишити її у спадок декільком спадкоємцям.

Тому це питання вимагає певної обізнаності щодо порядку поділу земельної ділянки, визначеного чинним законодавством, та деякого практичного досвіду.

Друзі, не забувайте підписуватись на наш канал, ставити лайки та коментувати відео. З нами Ви будете в курсі всіх земельних нюансів та нововведень.


На що слід звернути увагу?

Відповідно до ст. 79-1 Земельного кодексу України формування земельних ділянок здійснюється, в тому числі, шляхом поділу чи об’єднання раніше сформованих земельних ділянок.

Формування земельних ділянок шляхом поділу та об’єднання раніше сформованих земельних ділянок, які перебувають у власності або користуванні, без зміни їх цільового призначення здійснюються за технічною документацією із землеустрою щодо поділу та об’єднання земельних ділянок.


Варто розуміти, що:

- Під час проведення поділу земельної ділянки не можна змінити її цільове призначення. Процедуру зміни цільового призначення частини земельної ділянки можна розпочинати лише тоді, коли частка буде виділена у окрему земельну ділянку, яка буде зареєстрована у ДЗК, а право власності на неї – у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

- Поділ земельної ділянки не припиняє дію обмежень у її використанні. Усі встановлені обмеження будуть поширюватись на новоутворені земельні ділянки, крім випадків, коли обмеження поширювалося лише на частину земельної ділянки, яка в результаті поділу земельної ділянки не увійшла до сформованої нової земельної ділянки.

- Поділ земельної ділянки, яка знаходиться в оренді, на правах емфітевзису, суперфіцію, передана у іпотеку можливий лише після отримання нотаріально засвідченої письмової згоди на це цих осіб.

- Розмір і конфігурація земельної ділянки не повинні створювати перешкод для її використанням за цільовим призначенням.


Підставою для поділу земельної ділянки є засвідчена нотаріально заява власника земельної ділянки та розроблена землевпорядною організацією технічна документація на поділ земельної ділянки.

Крім нотаріальної заяви на поділ земельної ділянки, землевпорядній організації також треба надати:

  1. засвідчену нотаріально копію правовстановлюючого документу на земельну ділянку (держакт, договір купівлі-продажу, дарування, міни, свідоцтво про право на спадщину, свідоцтво про право власності на нерухоме майно тощо);

  2. копії ідентифікаційних даних власника (паспорт, ідентифікаційний номер).

Треба розуміти, що якщо власників земельної ділянки декілька (спільна часткова власність між співвласниками), то в такому випадку укладається нотаріальний договір на поділ земельної ділянки між співвласниками.

Якщо ділянка ділиться особливим чином, не окремими рівними частинами, або на земельній ділянці є забудова, то в цьому випадку необхідна також кадастрова зйомка земельної ділянки.

Розроблена землевпорядною організацією технічна документація на поділ земельної ділянки подається на розгляд місцевого відділу Держгеокадастру (за місцезнаходженням земельної ділянки), яке реєструє новоутворені в результаті поділу земельні ділянки в ДЗК. Після реєстрації нових ділянок в ДЗК, державний кадастровий реєстратор видає витяги з кадастру на підтвердження проведених змін.

Кожній земельній ділянці, що утворилась в результаті поділу, присвоюється новий кадастровий номер, який буде зазначено у відповідному витягу з кадастру.

Після отримання витягів з кадастру необхідно звернутись до центру надання адміністративних послуг чи нотаріуса з метою реєстрації права власності окремо на кожну новоутворену в результаті поділу земельну ділянку.

Висновки:

Таким чином, поділ земельних ділянок тягне за собою зміну конфігурацій ділянки в натурі та в землевпорядній документації, а кожна відчужена частина отримує новий кадастровий номер та підлягає реєстрації.

Не забувайте, що професійна правова допомога допоможе запобігти ризикам для сторін, захистити ваші права та позбавити від неприємних ситуацій.


Друзі, не забувайте підписуватись на наш канал, ставити лайки та коментувати відео. З нами Ви будете в курсі всіх земельних нюансів та нововведень.


Задавайте питання у коментарях, звертайтеся за консультаціями та замовляйте послуги.528 просмотров0 комментариев

Comments


bottom of page