top of page

На що можна обміняти земельну ділянку

Як говорилося раніше, предметом обміну можуть бути як земельні ділянки, так і інші товари (послуги), сторони вільні в укладанні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору (ст. 6 ЦКУ).


Перехід права власності

Право власності на товари, що обмінюються, переходить до сторін одночасно після виконання зобов'язань з передачі майна обома сторонами, якщо інше не встановлено договором або законом. Відповідно, з моменту оплати сторонами суми вартості товару (послуг) нотаріус або державний реєстратор реєструє право власності у Державному реєстрі.


Які документи потрібні для укладання договору обміну земельної ділянки

  1. Паспорт громадянина України, ідентифікаційний код сторін угоди.

  2. Документи, що засвідчують право власності на майно, що підлягає обміну, і документи, що підтверджують державну реєстрацію прав на це майно осіб, що його відчужують. У разі обміну земельних ділянок – це державний акт, витяг з державного реєстру про право власності на земельну ділянку, договір оренди (якщо обмін правом оренди).

  3. При обміні майна, що перебуває у спільній власності подружжя, нотаріусу надається згода одного з подружжя, якщо майно придбано у шлюбі. На земельні ділянки, приватизовані у межах норм безоплатної приватизації згідно з нормами ЗКУ (ст. 118), режим спільної сумісної власності не поширюється. Відповідно, згода одного з подружжя на зміну земельної ділянки, отриманої за безкоштовною приватизацією, не потрібна.

  4. Якщо ділянка в оренді (обмін права оренди), слід надати договір оренди.

  5. Звіт про проведення нормативної чи експертної грошової оцінки.


Не забувайте, що професійна правова допомога допоможе запобігти ризикам для сторін, захистити їх від неправомірних дій та позбавити від неприємних ситуацій.


📲Щодо отримання консультацій та послуг можна звернутись в особисті повідомлення, або зателефонувати за номером +380674056955 ❤️


🇺🇦Все буде Україна!


💻Також долучайтеся до нас у соціальних мережах:74 просмотра0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Comments


bottom of page