top of page

Акт на Витяг: міняти чи ні?

Одне з найпоширеніших питань власників нерухомості: чи потрібно міняти старий Акт на право власності на сучасний Витяг із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно?

       

Право власності на землю може бути підтверджене такими документами:

  • державний акт на право власності на земельну ділянку (до 1 січня 2013 року);

  • свідоцтво про право власності на нерухоме майно (з 1 січня 2013 року);

  • ​свідоцтво про право на спадщину;

  • судове рішення, що набрало законної сили, щодо набуття/зміни права власності на земельну ділянку;

  • витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності;

  • інші цивільно-правові угоди щодо відчуження земельної ділянки: договори купівлі-продажу, дарування, міни, довічного утримання тощо.

     

З 1 січня 2013 року в Україні почав діяти Державний реєстр речових прав на нерухоме майно. Відтоді всі нові права власності вносяться до цього реєстру, і підтвердженням права власності спочатку було Свідоцтво про право власності, а зараз Витяг із реєстру. Проте право власності на нерухоме майно, що виникло до 1 січня 2013 року визнається дійсним, якщо реєстрація такого права була проведена відповідно до законодавства, що діяло на момент його виникнення.

     

Державні акт зеленого кольору, як і рожевий та синій, залишається чинним і по теперішній час. Проте, для укладення будь-яких угод щодо земельної ділянки, в будь-якому випадку необхідно отримати витяг з ДЗК. Таким чином, державні акти непотрібно міняти на Витяг, проте обов'язково потрібно присвоїти кадастровий номер земельній ділянці.


📲Щодо отримання консультацій та послуг можна звернутись в особисті повідомлення, або зателефонувати за номером +380674056955 ❤️

🇺🇦Все буде Україна!

💻Також долучайтеся до нас у соціальних мережах:

Comentarios


bottom of page